WYNIKI KONKURSU – „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017“

 

 

Na jubileuszowy 25 wojewódzki konkurs rzeźbiarski „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017“ nadesłano z 34 szkół i pracowni plastycznych 135 prac rzeźbiarskich 166 autorów.

Powołane przez ogranizatorów konkursu jury w składzie:

  • Krzysztof Słupianek – dyrektor MDK „Śródmieście“
  • Piotr Matuszewski – z-ca dyrektora MDK „Śródmieście“
  • Joanna Kurbiel – etnograf, Muzeum Etnograficzne
  • Roman Kołakowski – konserwator zabytków, Muzeum Etnograficzne
  • Katarzyna Szczyrbuła – Mazurczyk – artysta plastyk
  • Rafał Kaufhold – artysta plastyk, scenograf
  • Anna Szuleszko – art. plast.; Galeria MDK „Śródmieście“
  • Ewa Klara Kołakowska – art. plast.; Galeria MDK „Śródmieście“

 przyznało 20 nagród 27 autorów oraz 36 wyróżnień 43 autorów.

  

NAGRODA MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO WE WROCŁAWIU

  •  Dominika Stachów, l. 15 & Wiktoria Fiałkowska, l. 15 – Gim, Siechnice

 

NAGRODA DYREKTORA MDK „ŚRÓDMIEŚCIE“, WROCŁAW

  • Laura Rutkowska, l. 13 – SP nr 67, Wrocław

 

NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Olga Carvalho Nascimento, l. 9 & Jan Kobyłecki, l. 8 – Chrześcijańska SP „Arka“, Ww
  • Barbara Gil, l. 9 – SP „Zdrój“, Wrocław
  • Klara Palmer Trypka, l. 7 & Maksymilian Rogoza, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Oliwia Nowak, l. 7 & Natalia Skarżyńska, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Zofia Legiędź, l. 7 & Nina Boksa, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Agata Drygas, l. 9 & Michalina Mucha, l. 10 – SP nr 67, Wrocław
  • Dominik Cedro, l. 15 – SP & Gim, Kamieniec Wrocławski
  • Maciej Marcinkowski, l. 13 – Gim „Parnas“, Wrocław
  • Celina Masłowska, l. 15 – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Wrocław
  • Lena Jagodzińska, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julita Glądała, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Aleksandra Czajka, l. 12 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Weronika Kołaczek, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Alicja Górka, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Kamila Grabowska, l. 14 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Julia Rosłan, l. 15 & Iga Pietrzykowska, l. 12 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Michał Hetnar, l. 16 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Tadeusz Majner, l. 14 – CRiADiM „Akson“, Wrocław

 

WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  • Maria Szlęzak, l. 8 & Kinga Łupińska, l. 9 – Chrześcijańska SP „Arka“, Wrocław
  • Julia Dąbrowska, l. 11 – SSP „Optimum“, Wrocław
  • Hubert Winkiel, l. 12 – SSP „Optimum“, Wrocław
  • Jakub Gmerek, l. 8 – SP, Wiskitki
  • Antoni Łęcki, l. 9 – SP nr 40, Wrocław
  • Maja Pawlik, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Julia Toboła, l. 8 & Paulina Krajewska, l. 12 – SP nr 46, Wrocław
  • Oliwier Dukiewicz – SP nr 46, Wrocław
  • Iga Drozdowska, l. 7 – SP nr 58, Wrocław
  • Paweł Szponder, l. 13 – SP nr 67, Wrocław
  • Kamil Reczek, l. 9 – SP nr 67, Wrocław
  • Zuzanna Kołodyńska, l. 11 – SP nr 72, Wrocław
  • Franciszek Morawski, l. 11 – SP nr 72, Wrocław
  • Alicja Żuberek, l. 13 & Wiktoria Kuriata, l. 14 – SP & Gim, Siechnice
  • Julia Samojedny, l. 10 & Oliwia Iwańczak, l. 10 – SP & Kamieniec Wrocławski
  • Kinga Gwiazda, l. 13 – SP & Gim, Kamieniec Wrocławski
  • Alicja Wojnarowska, l. 14 – Gim „Parnas“, Wrocław
  • Ida Jezioro, l. 15 – Gim „Parnas“, Wrocław
  • Olga Barnasiuk, l. 16 – Gim nr 3, Wrocław
  • Noemi Sachajko, l. 14 – Gim nr 30, Wrocław
  • Agata Pacholec, l. 14 & Małgorzata Dziegańska, l. 14 – Gim nr 40, Wrocław
  • Krzysztof Jakubow, l. 15 – Gim nr 40, Wrocław
  • Arkadiusz Burgiel, l. 7 – ZS nr 12, Wrocław
  • Lilianna Bil, l. 12 – ZS nr 20, Wrocław
  • Konstancja Kubeczak, l. 8 – OSM I i II st., Wrocław
  • Remigiusz Długosz, l. 16 & Kacper Kruszynowski, l. 16 – Młodzieżowy Oś. Wych., Ww
  • Nikola Ligenza, l. 16 – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Wrocław
  • Hanna Teper, l. 13 – SOSW nr 1, Wrocław
  • Emilia Kaźmierczak, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Marceli Moryń, l. 8 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Anna Kramarz, l. 12 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julia Karolczak, l. 17 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Amelia Makowska, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Hania Błażowska, l. 8 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Olga Wójcik, l. 15 & Alicja Rogala, l. 15 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Irena Majner, l. 9 – CRiADiM „Akson“, Wrocław

 

Wszystkie zgłoszone do konkursu „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017“ dzieła rzeźbiarskie są eksponowane na wystawie pokonkursowej w szacownych wnętrzach Muzeum Etnograficznego – oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

 

Zapraszamy wszystkich uczestników na uroczysty wernisaż

13.12. 2017 (środa) o godz. 12,00 do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu.

 

 WYKAZ PLACÓWEK I OPIEKUNÓW ARTYSTYCZNYCH UCZESTNICZĄCYCH W 25 JUBILEUSZOWYM KONKURSIE RZEŹBIARSKIM

„Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017“

  • Chrześcijańska SP „Arka“, Wrocław – Barbara Durka, Małgorzata Kazubska
  • SP „Parnas“, Wrocław – Iwona Morawska-Kuchno
  • SSP „Optimum“, Wrocław – Irena Krynicka
  • SP „Zdrój“, Wrocław – Paulina Kużaj-Markiewicz
  • SP nr 15, Wrocław – Małgorzata Czepiga-Szymańska
  • SP nr 40, Wrocław – Marta Bielecka, Marzena Usińska, Joanna Ogonowska, Małgorzata Stasiak
  • SP nr 46, Wrocław – Jan Szkudlarek
  • SP nr 47, Wrocław – Joanna Słomka
  • SP nr 58, Wrocław – Renata Płochocka
  • SP nr 67, Wrocław – Paulina Kużaj-Markiewicz, Elżbieta Janutka, Ewa Sławczyńska
  • SP nr 72, Wrocław – Agnieszka Lasek
  • SP nr 78, Wrocław – Małgorzata Skoczek-Oleszkiewicz
  • SP nr 108, Wrocław – Halina Włoszczyńska
  • SP, Wiskitki
  • SP, Malczyce – Małgorzata Szczurek
  • SP & Gim, Kamieniec Wrocławski – Agnieszka Dziedzic, Joanna Tomaka, Joanna Jarek-Geneja
  • SP & Gim, Siechnice – Iwona Morawska-Kuchno, Elżbieta Hyży
  • Gim „Parnas“, Wrocław – Iwona Morawska-Kuchno
  • Gim nr 3, Wrocław
  • Gim nr 30, Wrocław – Magdalena Kuśmierczyk
  • Gim nr 40, Wrocław – Małgorzata Czepiga-Szymańska
  • OSM I i II st., Wrocław – Elżbieta Remian
  • ZS nr 12, Wrocław – Katarzyna Sienkiewicz
  • ZS nr 20, Wrocław – Danuta Bil
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Wrocław – Barbara Popławska
  • SOSW nr 1, Wrocław – Edyta Kurpios, Magdalena Knapińska
  • MDK „Krzyki“, Wrocław – Iwona Gocyk
  • MDK „Fabryczna“, Wrocław – Anna Gałuszka, Katarzyna Sienkiewicz
  • MDK „Śródmieście“, Wrocław – Antonina Joszczuk, Joanna Sekuła, Bartosz Hęćka
  • Galeria Sztuki „Tętno“, Wrocław – Anna Gałuszka
  • CRiADiM „Akson“, Wrocław – Barbara Siedlak

 

(autorka szopki na grafice: Klaudia Ciborowska)