Życie to jedna wielka opowieść

Dobra opowieść to jedno z najlepszych narzędzi jakie znamy. Jesteśmy tak skonstruowani, by reagować na baśnie i legendy, które poruszają nasze emocje. Taka powinna też być dobra książka – wciągająca, intrygująca. Odnosząca się do emocji.

Ostatnio wpadła mi w ręce ciekawa pozycja przeznaczona dla dzieci,
autorstwa szachowego małżeństwa Krzysztofa i Moniki Krupów: „Królestwo Szachów. Od słoni Hannibala do Napoleona w Żółtym Kabriolecie”

Zainteresować szachami można na wiele sposobów, ale myślę, że ten wybrany przez autorów, świetnie sprawdza się w przypadku najmłodszych. Opowieść jest wpisana w nasze życie, pociąga nas, intryguje, ciekawi. Szczególnie wrażliwe są na nią dzieci i dlatego pozycja Państwa Krupów jest wyjątkowa.

Razem z autorami najmłodsi przenoszą się w zamierzchłe czasy Napoleona, Hannibala, czy Karola Wielkiego. Pomysł na książkę, szachy wplecione w opowieści, barwne postacie i ciekawa grafika sprawiają, iż połączenie tych elementów tworzy coś tak specyficznego i interesującego, że nie sposób obok książki przejść obojętnie!

Co ciekawe, główną ilustratorką opowiadań jest licealistka z wrocławskiego Młodzieżowego Domu Kultury – Weronika Domalaczna. Dlatego szczerze polecam tę książkę, która zabierze Cię, drogi Czytelniku/Czytelniczko, w świat porywających opowieści, legend i baśni.

Zastanawiasz się zapewne, czy ta książka jest dla Ciebie? Tak. Tak. Jeszcze raz tak!

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” – słowa Amerykanina Paula Morphy’ego. Zapamiętajmy je!

Artur Czyż – Dyrektor Polonia Wrocław, najlepszego szachowego klubu w Polsce.