Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu

Stowarzyszenie Kulturalne MDK art

Sponsorzy Wrocławskich Spotkań Podróżników Rowerowych 2016

Pracownia Plastyczna Reja17

Akrobatyka

Interaktywny podręcznik szachowy

Najpiękniejsza Szopka Betlejemska

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży:

XX WOJEWÓDZKI KONKURS RZEŹBIARSKI „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2012”

Uczestnicy wystawy pokonkursowej będą usatysfakcjonowani możliwością zobaczenia swych dzieł we wrocławskim Muzeum Etnograficznym, z przekonaniem, że ich praca była wyjątkowa
i godna wybrania z ogromnej liczby nadesłanych prac.

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni i wyróżnieni dyplomami.

REGULAMIN

1. Wiek uczestników: od lat 7 do 16 (prace zbiorowe mogą być wykonane przez nie więcej niż dwie osoby)

2. Proponowane techniki realizacji: drewno, gałęzie, szyszki, tektura, papier, tkanina, mech, wosk, muszelki, kamienie (materiały ekologiczne), sznurek, guziki, wełna, masa solna, modelina, szkło, ceramika i co podpowie inwencja twórcza.

3. format: wymiary max 40cm x 30cm x 40cm (elementy szopki powinny być trwale przymocowane)

4. Prace powinny być opisane czytelnie: adres placówki/szkoły, imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna artystycznego. UWAGA: proszę nadsyłane prace opakowywać w pudła kartonowe!

5. Każda placówka/szkoła otrzyma od organizatorów dyplom – podziękowanie za udział
w konkursie i za promocję sztuki dziecięcej oraz realizację pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki.

6. Nadesłane na konkurs prace stają się własnością organizatora i wchodzą w skład kolekcji Galerii. Nie przewidujemy zwrotów prac, również tych, które nie zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.

7. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu, dla potrzeb promocyjnych(zgodnie
z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.).

8. Prace prosimy nadsyłać na adres: MDK „Śródmieście”, 50-208 Wrocław, ul. Dubois 5;

tel./fax. 71 329 95 31; email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; www.mdksrodmiescie.wroc.pl

w terminie do 28. 11. 2012r.

O terminie wernisażu, który odbędzie się w Muzeum Etnograficznym (Wrocław, ul. Traugutta 111/113) powiadomimy odrębnym pismem (patrz także strona internetowa MDK).

Życzymy sukcesów artystycznych i radości tworzenia.

opiekunowie Galerii                                                                              dyrektor MDK „Śródmieście”

art. plast. Ewa Klara Kołakowska                                                             mgr Bogusław Ukleja

art. plast. Anna Szuleszko

Kilka uwag o konkursie od organizatorów:

Wystawianie szopek betlejemskich jest zwyczajem zakorzenionym w tradycji świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu jest tę tradycję kontynuować i ożywiać nowymi znaczeniami.

Zgodnie z ikonografią w skład sceny figuralnej powinny wejść: święta rodzina – Jezus, Maria, Józef oraz towarzyszące im zwierzęta (osiołki, owieczki, krowy etc.) Mile widziane przez organizatorów konkursu będą też szopki, w których pojawi się więcej postaci, takich jak anioły, pasterze, trzej królowie i zwykli ludzie przybywający do stajenki, aby oddać pokłon Jezusowi.