Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu

Nasze wydarzenia

Pracownia Plastyczna Reja17

Akrobatyka

Interaktywny podręcznik szachowy

Najpiękniejsza Szopka Betlejemska

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży:

XX WOJEWÓDZKI KONKURS RZEŹBIARSKI „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2012”

Uczestnicy wystawy pokonkursowej będą usatysfakcjonowani możliwością zobaczenia swych dzieł we wrocławskim Muzeum Etnograficznym, z przekonaniem, że ich praca była wyjątkowa
i godna wybrania z ogromnej liczby nadesłanych prac.

Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni i wyróżnieni dyplomami.

REGULAMIN

1. Wiek uczestników: od lat 7 do 16 (prace zbiorowe mogą być wykonane przez nie więcej niż dwie osoby)

2. Proponowane techniki realizacji: drewno, gałęzie, szyszki, tektura, papier, tkanina, mech, wosk, muszelki, kamienie (materiały ekologiczne), sznurek, guziki, wełna, masa solna, modelina, szkło, ceramika i co podpowie inwencja twórcza.

3. format: wymiary max 40cm x 30cm x 40cm (elementy szopki powinny być trwale przymocowane)

4. Prace powinny być opisane czytelnie: adres placówki/szkoły, imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, imię i nazwisko nauczyciela/opiekuna artystycznego. UWAGA: proszę nadsyłane prace opakowywać w pudła kartonowe!

5. Każda placówka/szkoła otrzyma od organizatorów dyplom – podziękowanie za udział
w konkursie i za promocję sztuki dziecięcej oraz realizację pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki.

6. Nadesłane na konkurs prace stają się własnością organizatora i wchodzą w skład kolekcji Galerii. Nie przewidujemy zwrotów prac, również tych, które nie zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do różnych form publikacji nadesłanych prac.

7. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu, dla potrzeb promocyjnych(zgodnie
z ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133 poz. 833 z póź. zm.).

8. Prace prosimy nadsyłać na adres: MDK „Śródmieście”, 50-208 Wrocław, ul. Dubois 5;

tel./fax. 71 329 95 31; email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; www.mdksrodmiescie.wroc.pl

w terminie do 28. 11. 2012r.

O terminie wernisażu, który odbędzie się w Muzeum Etnograficznym (Wrocław, ul. Traugutta 111/113) powiadomimy odrębnym pismem (patrz także strona internetowa MDK).

Życzymy sukcesów artystycznych i radości tworzenia.

opiekunowie Galerii                                                                              dyrektor MDK „Śródmieście”

art. plast. Ewa Klara Kołakowska                                                             mgr Bogusław Ukleja

art. plast. Anna Szuleszko

Kilka uwag o konkursie od organizatorów:

Wystawianie szopek betlejemskich jest zwyczajem zakorzenionym w tradycji świąt Bożego Narodzenia. Celem konkursu jest tę tradycję kontynuować i ożywiać nowymi znaczeniami.

Zgodnie z ikonografią w skład sceny figuralnej powinny wejść: święta rodzina – Jezus, Maria, Józef oraz towarzyszące im zwierzęta (osiołki, owieczki, krowy etc.) Mile widziane przez organizatorów konkursu będą też szopki, w których pojawi się więcej postaci, takich jak anioły, pasterze, trzej królowie i zwykli ludzie przybywający do stajenki, aby oddać pokłon Jezusowi.