WYNIKI KONKURSÓW GALERII

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI KONKURSU

XIV Ogólnopolskie Biennale

rysunku, grafiki warsztatowej & grafiki komputerowej 2017

 

 

Do konkursu przystąpiło 50 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski, nadsyłając 482 prace

wykonane przez dzieci i młodzież w wieku od 5 do 22 lat.

Do wystawy pokonkursowej organizatorzy – Galeria Twórczości Plastycznej Młodych działająca w MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu – zakwalifikowali prace 179 autorów z 45 ośrodków.

Zapraszamy wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej na uroczysty wernisaż do Galerii MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu, ul. Dubois 5

dnia 07. 06. 2017 roku o godz. 12,00 (w samo południe!)

Jury powołane przez organizatorów konkursu nagrodziło 25 prac

a wyróżniło 41 w trzech kategorich plastycznych: rysunek, grafika warsztatowa & grafika komputerowa.

Skład jury:

art. plast. Lev Stern

art. plast. Izabela Wanczewska

art. plast. Rafał Chojnacki

art. plast. Rafał Kaufhold

art. plast. Grzegorz Bednarz

Henryk Krause – informatyk

art. plast. Ewa Klara Kołakowska

RYSUNEK

NAGRODY RÓWNORZĘDNE

Roksana Glińska, l. 17 – LO nr 1, Świdnica

Agata Kwaśniewska, l. 17 – LO nr 3, Wrocław

Małgorzata Rybak, l. 18 – LO nr 3, Wrocław

Maria Burzyńska, l. 16 – LO nr 3, Wrocław

Diana Marcinkiewicz, l. 15 – CK „Anima“, Wrocław

Katarzyna Borkowska, l. 16 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

Zuzia Barczewska, l. 8 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

Marcel Moryń, l. 8 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

Maja Kochmańska, l. 6 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

WYRÓŻNIENIA

Julita Sobczak, l. 15 – Gim, Tarczyn

Paulina Merk, l. 18 – LO nr 3, Wrocław

Gabriela Pytel, l. 17 – LO nr 3, Wrocław

Róża Selinger, l. 14 – Gim „Parnas“, Wrocław

M. Mikołajczak, l. 14 – Gim „Parnas“, Wrocław

Jakub Ciosmak, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

Ida Średnicka, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

Alicja Lis, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

Lilla Jaworska, l. 8 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

Kinga Ulatowska, l. 20 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

Aleksandra Kulawik, l. 12 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

Oliwia Szwarc, l. 12 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

Ula Cetera, l. 19 – MDK „Krzyki“, Wrocław

Michalina Lichoń, l. 10 – Pałac Młodzieży, Katowice

Jan Jankowski, l. 17 – Pałac Młodzieży, Katowice

Tadeusz Kmiecik, l. 12 – TCKiS „Jutrzenka“, Zakopane

GRAFIKA WARSZTATOWA


NAGRODY RÓWNORZĘDNE

Weronika Szczerbaniewicz, l. 12 – Instytut Edukacji przez Sztukę, Suchy Bór

Nikodem Trojnar, l. 14 – Gim, Handzlówka

Iga Krawczyk, l. 13 – MDK, Chełm

Wiktoria Gierut, l. 12 – MDK, Gorlice

Bartłomiej Kosiński, l. 13 – MDK, Gorlice

Maksymilian Deć, l. 11 – MDK, Gorlice

Wiktoria Bajzert, l. 8 – MDK, Lubin

Maria Kaznocha, l. 9 – MDK, Rybnik

Martyna Śpiewok, l. 9 – MDK, Rybnik

Karolina Strupowska, l. 11 – MDK, Rybnik

Oliwia Lorek, l. 10 – MDK, Kraków

Agata Saguła, l. 11 – TCKiS „Jutrzenka“, Zakopane

Karol Waszkiewicz, l. 14 – MDK „Krzyki“, Wrocław

WYRÓŻNIENIA

Franciszek Jaremkiewicz, l. 12 – SP nr 19/ZSP nr 7, Wrocław

Anna Gąsienica-Marcielnik, l. 12 – TCKiS „Jutrzenka“, Zakopane

Hania Jaksik, l. 6 – Pałac Młodzieży, Katowice

Jakub Knapik, l. 14 – MDK, Gorlice

Karina Knapik, l. 10 – MDK, Gorlice

Klaudia Gorgosz, l. 9 – MDK, Gorlice

Jan Kopka, l. 8 – MDK, Gorlice

Szymon Piotrowski, l. 11 – MDK, Gorlice

Kinga Dorosz, l. 11 – MDK, Chełm

Monika Spodniewska, l. 10 – MDK, Chełm

Oliwia Kurzydło, l. 10 – MDK, Lubin

Anna Sroka, l. 10 – MDK, Rybnik

Zuzanna Lewnadowska, l. 11 – MDK, Rybnik

Krystyna Sawera, l. 9 – MDK, Kraków

Julia Dziubka, l. 14 – MDK, Kraków

Adam Wilk, l. 10 – MDK, Kraków

Filip Surowiec, l. 14 – MDK, Świdnica

Elżbieta Tądel, l. 16 – MDK, Świdnica

Filip Andrunyk, l. 13 – CEKDiM, Wrocław

Agnieszka Zezula, l. 11 – MDK „Krzyki“, Wrocław

Hanna Pałucka, l. 8 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

 

GRAFIKA KOMPUTEROWA


NAGRODY RÓWNORZĘDNE

Wiktor Mościński, l. 6 – Pałac Młodzieży, Katowice

Marcel Brykman, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

Klaudia Pierzchała, l. 20 – MDK nr 1, Tychy

 

WYRÓŻNIENIA

Tymoteusz Rekuć, l. 11 – ZSP nr 18, Wrocław

Magdalena Basta, l. 16 – Gim, Żabno

Piotr Jarzyna, l. 12 – MDK „Bielany“, Warszawa

Rozalia Gocyk, l. 12 – MDK „Krzyki“, Wrocław

POZOSTALI UCZESTNICY WYSTAWY

Przedszkole nr 15, Wrocław – Zuzanna Zaczkiewicz, l. 6

SP „Źródełko“, Kraków – Wiktoria Uzar, l. 12; Bartosz Pabian, l. 12; Natalia Stankowska, l. 10; Maciek Stelmach, l. 10; Zofia Czogała, l. 9; Katarzyna Majerczyk, l. 10

ZSP nr 3, Żyrardów – Weronika Bielewicz, l. 11

SP nr 19/ZSP nr 7, Wrocław – Greta Janicka, l. 10; Nel Skowronek, l. 10; Kinga Kołodziej, l. 10; Zuzanna Kamieniecka, l. 10

Gim, Żabno – Sebastian Rachmaciej, l. 15

Gim „Parnas“, Wrocław – Aleksandra Szopf; Apolonia Abramowicz, l. 14; Maria Kuczyńska; Natalia Szymczyk, l. 14; Agnieszka Krawczyk, l. 14; Seweryn Michas

Gim nr 3, Wrocław – Marta Łuczak, l. 13; Patrycja Orpel, l. 15; Sebastian Antonów, l. 13

LO nr 3, Wrocław – Hanna Wójciak, l. 16; Helena Cebrat, l. 18; Aleksandra Piasecka, l. 17; Martyna Kowalska, l. 17; Gabriela Welglat, l. 17; Barbara Nohr, l. 16

Ognisko Artystyczne, Nysa – Julia Okmińska, l. 15

Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Rydułtowy – Dawid Utrata, l. 11; Maksym Yankovych, l. 7

MDK „Krzyki“, Wrocław – Barbara Sawicka, l. 16; Alicja Madej, l. 10; Maria Krzak, l. 8; Natalia Gil, l. 10; Magdalena Białoskórska, l. 15

MDK „Fabryczna“, Wrocław – Kamila Dywan, l. 15; Dominika Lazowy, l. 13; Martyna Szymańska, l. 16; Julia Janulewska, l. 9; Wiktoria Chochór, l. 14; Wiktoria Wira, l. 16

MDK „Śródmieście“, Wrocław – Rita Sas, l. 6; Hanna Rogowska, l. 9; Alicja Górka, l. 12; Julia Frąckowiak, l. 12; Tosia Górka, l. 8; Zuzia Kupis, l. 10; Michał Szmorąg; Kalina Osipiuk; Paulina Szarek, l. 10; Hania Markiewicz, l. 7; Amelia Różalska, l. 11; Nikola Tarnowska, l. 10; Kacper Ozga, l. 5; Bartosz Krawczyk, l. 8; Julia Krawczyk, l. 8; Szymon Rynkowski, l. 7; Maja Chałupa, l. 10; Iga Drozdowska, l. 7

Pałac Młodzieży, Katowice – Rafał Funiok, l. 6; Piotr Kurzydło, l. 11; Karolina Gaweł, l. 16; Zuzanna Tarnawska, l. 8; Fryderyk Baniak, l. 8

MDK, Chełm – Natalia Król, l. 11; Natalia Rados, l. 12

MDK, Rybnik – Aleksandra Augstowska, l. 7; Julia Ambroziak, l. 7; Maja Cieślik, l. 9; Alicja Chabuz, l. 7; Oliwia Kanafek, l. 11; Dawid Brzeziński, l. 13; Małgorzata Pluta, l. 14

MDK, Gorlice - Zuzanna Dutka, l. 11; Michał Hajduk, l. 12; Maria Łukasiak, l. 10; Katarzyna Gorzkowicz, l. 11; Aleksandra Korzeń, l. 12; Aleksandra Świerz, l. 11; Faustyna Jakubowska, l. 8; Krystian Przybylski, l. 6; Maciej Orzechowski, l. 16; Aleksandra Kozub, l. 12; Max Tajak, l. 7; Tatiana Wasylczak, l. 6; Karolina Maciaszek, l. 12

MDK „Bielany“, Warszawa – Wojciech Nowak, l. 13; Mikołaj Lejkowski, l. 9; Maja Bartoszewicz, l. 8

MDK, Świdnica – Aleksandra Iwancz, l. 15; Konrad Habowski, l. 9; Natalia Strzelczyk, l. 11; Oliwia Maj, l. 7; Hania Mały, l. 7; Arek Homenda, l. 15

MDK, Kraków – Katarzyna Wierzbowska, l. 9; Zuzanna Balicka, l. 9; Emilia Dużyk, l. 10; Hubert Bobowski, l. 10

MDK, Lubin – Wiktoria Wujtak, l. 9; Mirena Baran, l. 9

TCKiS „Jutrzenka“, Zakopane – Wiktoria Krupa, l. 11; Patrycja Wolnicka, l. 13  

wykaz placówek oświatowych biorących udział w XIV Ogólnopolskim Biennale rysunku, grafiki warsztatowej & grafiki komputerowej 2017

oraz opiekunów artystycznych:

Pałac Młodzieży, Katowice – Joanna Lubowska-Dziewierska, Lesław Molenda, Katarzyna Markiewicz-Jarocka, Anna Krasnodębska-Okręglicka, Agnieszka Zając-Wnukowska

MDK, Rybnik – Pracownia Plastyczna „Kontrasty“, Zuzanna Śmieja; Pracownia „Walor“, Ewa Tomas-Modlich

MDK, Świdnica – Wanda Szwegler, Joanna Waksmundzka

MDK, Gorlice – Grzegorz Karpiński, Danuta Słyś-Tohl

MDK, Chełm – Elżbieta Krzywicka

MDK nr 1, Tychy – Elżbieta Machura

MDK, Lubin – Anna Pechytiak, Anna Wiśniewska

MDK, Kraków – Lidia Mucha

MDK „Bielany“, Warszawa – Dariusz Zaraś

TCKiS „Jutrzenka“, Zakopane – Maria Podobińska- Kossowska

Instytut Edukacji przez Sztukę, Suchy Bór – Lucilla Kossowska

Ognisko Artystyczne, Nysa – Barbara Hajduga

Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Rudułtowy – Katarzyna Kopczyńska

Centrum Kultury „Anima“, Wrocław – Krystyna Szczepaniak

CEKDiM, Wrocław – Marta Jarosz

MDK „Fabryczna“, Wrocław – Mira Białostocka, Paulina Lewandowska, Małgorzata Szczurek

MDK „Krzyki“, Wrocław – Jan Skarżyński, Iwona Gocyk

MDK „Śródmieście“, Wrocław – Bartosz Hęćka, Bogusław Ukleja, Anna Szuleszko, Henryk Krause

ZSP nr 3, Żyrardów – Elżbieta Lipska

ZSP nr 12, Wrocław

Przedszkole nr 15, Wrocław – Alicja Podejma, Aneta Hysyk, Anna Dziubek

Niepubliczna SP „Źródełko“, Kraków – Ewa Kowalik

ZSP nr 18, Wrocław – Henryk Krause  

SP nr 19/ZSP nr 7, Wrocław – Dorota Wielgoszewska-Zegan

SP nr 24, Wrocław – Anna Miczulska

SP nr 30, Wrocław – Małgorzata Jaranowska

Niepubliczne Gim, Handzlówka – Barbara Hoły

Gim, Tarczyn – Justyna Płońska

Publiczne Gim, Żabno – Izabela Woźniak

Gim, Siechnice – Iwona Morawska-Kuchno

Gim nr 3, Wrocław – Katarzyna Szczyrbuła-Mazurczyk

Gim nr 49, Wrocław – Barbara Witkiewicz

Gim „Parnas“, Wrocław – Iwona Morawska-Kuchno

LO nr 3, Wrocław – Hanna Łopuszańska

LO nr 1, Świdnica – Joanna Waksmundzka