XI edycja Turnieju Wrocławskich Przedszkolaków „Witamy we Wrocławiu”

 

witamywewroclawiu plakat

XI edycja Turnieju Wrocławskich Przedszkolaków „Witamy we Wrocławiu”

czwartek 25 maja, godz. od 10 do 11.30

Przedsięwzięcie adresowane jest do grup dzieci sześcioletnich. Głównym jego celem jest pobudzanie tożsamości regionalnej i przybliżanie wiedzy o Wrocławiu poprzez zabawę.
W tegorocznej edycji wezmą udział reprezentacje z Przedszkoli Nr 25, 77 i 107. Imprezie patronuje Towarzystwo Miłośników Wrocławia.  
      

Wrocławskie Spacery Krajoznawcze

DSC 0282 Medium
Dnia 16 maja br. odbył w naszym MDK rajd "Wrocławskie Spacery Krajoznawcze", tym razem pod hasłem "Barokowe Perły Wrocławia". Rajd bierze udział w 22 edycji Wielkiej Nagrody Wrocławia. W "spacerach" po starówce Wrocławia uczestniczyło 18 grup ze szkół podstawowych oraz 14 grup z gimnazjów. Atmosfera i pogoda dopisały. Czekamy teraz na wyniki, które już wkrótce...

 

Czytaj więcej...

LATO W MIEŚCIE Z MDK ŚRÓDMIEŚCIE

latowwmiescie baner 750x200                    

                    Zapraszamy na kolejną edycję półkolonii letnich

„Lato w mieście z MDK Śródmieście” organizowanych przez naszą placówkę.

 Podczas tegorocznych letnich wakacji odbędą się 2 turnusy w terminach:

                                  - I turnus: 26 - 30.06.2017 r.

                                  - II turnus: 03 - 07.07.2017 r.

                               
                            koszt jednego turnusu: 150 zł

ZAPISY od 8 - 31.05 2017 w godz. 9.00-16.00

Czytaj więcej...

Wielki sukces naszej solistki w Dolnośląskim Konkursie Pieśni Artystycznej

dyplom
 
W dniu 28 kwietnia Akademia Muzyczna we Wrocławiu była organizatorem V Dolnośląskiego Konkursu Pieśni Artystycznej dla solistów amatorów. Naszą placówkę reprezentowała Helena Małek, solistka zespołu ,,Na Wspak'', prowadzonego przez p.Janusza Maruta. Helenka wystąpiła w kat.13-19 lat. Wykonała 2 pieśni z akompaniamentem fortepianu:
,,Na skrzydłach pieśni'' F. Mendelssohna i ,,Śmigus'' Z.Noskowskiego (sł.M.Konopnicka). Jury wysoko oceniło jej występ przyznając I miejsce. Gratulacje!
 

Nasi Mistrzowie klawiatury laureatami Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego

MK17
 
W dniu 27 kwietnia 2017 r. w Świdnicy odbył się XIII Dolnośląski Konkurs Keyboardowy ,,Mistrz Klawiatury". Z naszej placówki wystąpiło czworo najlepszych uczestników z sekcji instrumentów klawiszowych, instruktora p.Janusza Maruta.
W kategorii do 10 lat Kalina Osipiuk zdobyła I miejsce i tytuł ,,Mistrz Klawiatury'', w kategorii najstarszej (14-19 lat) Tomisław Żubrycki zajął III miejsce i zdobył tytuł ,,Drugiego Wicemistrza klawiatury'', Iga Kopacz w kat.11-13 lat i najmłodsza Pola Szanfisz otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy naszym młodym instrumentalistom kolejnego sukcesu.