Wyniki 7 Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa „Niech żyje kolor!“ 2018

Do konkursu przystąpiło 92 placówki oświatowe i pracownie plastyczne  z całej Polski, nadsyłając 836 prac. Organizatorzy wystawy pokonkursowej zakwalifikowali 211 prac malarskich.

 Galeria Twórczości Plastycznej Młodych zaprasza wszystkich uczestników wystawy dnia 23 maja 2018 roku o godz. 12,00 na uroczysty wernisaż  oraz odbiór dyplomów i nagród do MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu, ul. Dubois 5.

 Powołane przez organizatorów konkursu jury w składzie:

  •  prof. dr hab. Adam Chmielowiec – Akademia Sztuk Pięknych, Wrocław
  • art. plast. Katarzyna Szczyrbuła-Mazurczyk
  • art. plast. Czesław Wiącek
  • art. plast. Rafał Chojnacki
  • art. plast. Rafał Kaufhold
  • art. plast. Anna Szuleszko – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“
  • art. plast. Ewa Klara Kołakowska – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“

przyznało 21 nagród oraz 45 wyróżnień.

 NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  •  Dobrusia Konowalik, l. 6 – Przedszkole nr 121, Wrocław
  • Kacper Kagankiewicz, l. 10 – Szkoła Aktywności Twórczej, Zielonka
  • Michalina Hołowacz, l. 12 – SP, Bielany Wrocławskie
  • Bartosz Wierzbicki, l. 13 – SP nr 17/ZSP nr 17, Wrocław
  • Wiktoria Wawrzyniak, l. 7 – Dom Kultury, Gryfino
  • Konstancja Czyściak, l. 12 – GCK, Żórawina
  • Marta Stepnowska, l. 9 – OPP Zespół „Przygoda“, Rybnik
  • Oliwia Raczek, l. 9 – OPP Zespół „Przygoda“, Rybnik
  • Antonina Ilnicka, l. 8 – Ognisko Artystyczne, Głuchołazy
  • Anna Wojno, l. 11 – MDK, Świdnica
  • Szymon Pamuła, l. 9 – MDK, Świdnica
  • Wiktoria Bednarz, l. 11 – MDK, Gorlice
  • Patrycja Tarsa, l. 13 – MDK, Gorlice
  • Anna Nowak, l. 6 – MDK, Rybnik
  • Martyna Sterżeń, l. 9 – MDK, Gorzów Wielkopolski
  • Wiktoria Trała, l. 13 – MDK, Gorzów Wielkopolski
  • Adam Ekiert, l. 10 – MDK, Gorzów Wielkopolski
  • Marianna Górska, l. 11 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Julia Zwolińska, l. 16 – CEKDiM, Wrocław
  • Zofia Kryza, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Paulina Szarek, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

WYRÓŻNIENIA

  •  Nina Kuczara, l. 6 – Przedszkole nr 2, Raszyn
  • Emilka Kaczmarek, l. 6 – Przedszkole nr 121, Wrocław
  • Iga Kujawska, l. 6 – Przedszkole nr 121, Wrocław
  • Maja Fang, l. 6 – Przedszkole nr 29/ZSP nr 6, Wrocław
  • Matylda Dygas, l. 11 – ZS, Przykona
  • Julia Grychtoł, l. 8 – ZSP nr 11/SP nr 11, Rybnik
  • Jakub Ruszczyk, l. 11 – Szkoła Aktywności Twórczej, Zielonka
  • Aleksandra Bielenik, l. 12 – Szkoła Aktywności Twórczej, Zielonka
  • Ignacy Kaleta, l. 14 – Szkoła Aktywności Twórczej, Zielonka
  • Robert Martewicz, l.9 – SP nr 5 Zakopane
  • Simone Ruck, l. 10 – SP nr 7, Kraków
  • Daria Kamińska, l. 14 – SP nr 39, Gdańsk
  • Wiktoria Raszke, l. 13 – SP, Rydzyna
  • Wiktoria Zabłocka, l. 14 –  SP nr 13, Tychy
  • Joanna Jędrczak, l. 15 – SP nr 1, Świebodzin
  • Aleksander Orzechowski, l. 13 – SP nr 17/ZSP nr 17, Wrocław
  • Brenda Kulczak, l. 13 – SP nr 17/ZSP nr 17, Wrocław
  • Borys Nesterów, l. 10 – SP „Marco Polo“, Wrocław
  • Mateusz Sierżęga, l. 14 – Gim & SP, Mroków
  • Zosia Kaszyńska, l. 15 – PPS „Dać szansę“, Warszawa
  • Miłosz Lobet, l. 20 – PPS „Dać szansę“, Warszawa
  • Łukasz Dryjański, l. 12 – PPS „Dać szansę“, Warszawa
  • Tamara Karuk, l. 8 – Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Mazowiecki
  • Małgorzata Glezner, l. 6 – Ośrodek Kultury, Mszczonów
  • Hania Staruk, l. 9 – Dom Kultury, Gryfino
  • Oliwia Kolińska, l. 11 – GCK, Żórawina
  • Franek Matyjas, l. 10 – GCK, Żórawina
  • Milena Nykiel, l. 6 – MGOKSiR, Sokołów Młp.
  • Eliza Przywara, l. 7 – OPP Zespół „Przygoda“, Rybnik
  • Milena Graca, l. 10 – Ognisko Artystyczne, Głuchołazy
  • Miłosz Sznajder, l. 8 – Ognisko Artystyczne, Głuchołazy
  • Michalina Delezuch, l. 7 – GOK, Niemce
  • Natalia Kutyna, l. 8 – GOK, Niemce
  • Anna Powroźnik, l. 14 – „Siemacha – Spot“, Kraków
  • Weronika Kanigowska, l.18 – CKiC Serock
  • Hanna Stanejko, l. 13 – MDK, Świdnica
  • Magdalena Stec, l. 9 – MDK, Gorlice
  • Kornelia Knapik, l. 8 – MDK, Gorlice
  • Gabriela Kleta, l.11 – MDK Żyrardów
  • Natasza Konaszewicz, l. 10 – MDK, Gorzów Wielkopolski
  • Weronika Wietrzykowska-Wikarska, l. 9 – MDK, Słupsk
  • Julia Janulewska, l. 10 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Oliwia Nowak, l. 7 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Łucja Mączka, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Amelia Lorek, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

 Wykaz placówek oświatowych i opiekunów artystycznych  zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej

  • Filia Przedszkola Publicznego nr 50, Szczecin – Anna Marek
  • Przedszkole nr 2, Raszyn – Gabriela Gwoździkowska
  • Przedszkole nr 43, Wrocław – Barbara Kręcichwost
  • Przedszkole nr 117, Wrocław – Maja Krzeszewska
  • Przedszkole nr 121, Wrocław – Agnieszka Skowerska-Zamorska
  • Przedszkole nr 147, Wrocław – Małgorzata Nowak
  • Przedszkole nr 29/ZSP nr 6, Wrocław – Małgorzata Solnicka
  • ZS, Przykona – Joanna Chalecka-Kuraszyk
  • ZS-P, Lyski – Barbara Niestrój
  • ZS-P nr 11/SP nr 11, Rybnik – Katarzyna Michalik-Kiszka
  • ZS, Czudec – Anna Cygan
  • Szkoła Aktywności Twórczej, Zielonka – Aleksandra Gwóźdź
  • SP nr 5 Zakopane – Anna Stawarz
  • SP nr 7, Kraków – Katarzyna Tylka
  • SP nr 39, Gdańsk – Joanna Gaczoł-Dyba
  • SP, Bielany Wrocławskie – Marzena Kozyra-Miazga
  • SP „Omega“, Katowice – Agnieszka Lisowska-Mrozowska
  • SP, Rydzyna – Krystyna Michalska
  • Publiczna SP, Kamionka – Barbara Głód, Alina Lisowska, Marta Kuc, Barbara Salamon
  • Publiczna SP nr 1, Sokołów Podlaski – Anetta Kiryluk
  • SP nr 19, Włocławek – Anna Konieczna
  • SP nr 159, Kraków – Małgorzata Kruczkowska-Olszewska
  • SP nr 13, Tychy – Anna Wanat
  • SP nr 1, Świebodzin – Elżbieta Szymańczuk
  • SP, Bielany Wrocławskie  – Magdalena Pytka
  • SP nr 17/ZSP nr 17, Wrocław – Joanna Otlewska
  • SP nr 24, Wrocław – Anna Miczulska
  • SP nr 64, Wrocław – Magdalena Kuczma
  • SP „Marco Polo“, Wrocław – Magdalena Holweg, Kamila Niska
  • SP & Gim, Mroków – Elżbieta Kuczara
  • Pozaszkolna Placówka Specjalistyczna „Dać szansę“, Warszawa – Paulina Maksjan
  • Gim nr 17, Częstochowa – Katarzyna Matschay
  • Gim nr 7, Kalisz – Magdalena Magdańska
  • Publiczne Gimnazjum Sióstr Urszulanek UR, Wrocław – Joanna Otlewska
  • LO nr 1, Wodzisław Śląski – Izabela Skrobak
  • LO nr 3, Świdnica – Kamila Karst
  • LO nr 3, Wrocław – Hanna Łopuszańska
  • Ośrodek Kultury, Nowy Dwór Mazowiecki – Małgorzata Omelańczuk-Pawlak
  • Miejski Dom Kultury, Szczytno – Katarzyna Wolicka-Kozak
  • Ośrodek Kultury, Mszczonów – Magdalena Sobieska
  • Dom Kultury, Gryfino – Elżbieta Narzekalak
  • Centrum Kultury, Solec Kujawski – Agata Bądzielewska
  • Dom Kultury, Świebodzin – Wioletta Jocz, Barbara Dudziak
  • Gminne Centrum Kultury, Żórawina – Waldemar Duda
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Sokołów Młp. – Henryka Boho
  • Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Czerwonka Lyski – Barbara Niestrój
  • Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Zespół „Przygoda“, Rybnik – Katarzyna Michalik-Kiszka
  • Ognisko Artystyczne, Głuchołazy – Anna Żurawska, Bożena Malarz
  • Gminny Ośrodek Kultury, Niemce – Iwona Duda
  • Miejski Ośrodek Kultury, Misteczko Śląskie – Magdalena Zaton
  • „Siemacha Spot“, Kraków – Magdalena Wasilewska
  • Centrum Kultury Dziecka, Zgierz – Kinga Siemońska
  • Centrum Kultury i Czytelnictwa – SEROCK – Paulina Pisarska
  • MDK Żyrardów – Agnieszka Każmierczak, Bożena Liszewska, Zbigniew Kołaczek
  • MDK Lubin – Anna Wiśniewska, Anna Pechytiak
  • MDK, Świdnica – Elżbieta Tarnowska, Wanda Szwegler, Joanna Waksmundzka
  • MDK, Gorlice – Grzegorz Karpiński, Danuta Słyś-Tohl
  • MDK, Rybnik – Ewa Tomas Modlich, Zuzanna Śmieja
  • MDK, Gorzów Wielkopolski – Roman Łubiński, Małgorzata Całus-Jarno, Danuta Łubińska
  • MDK, Lębork – Alina Walkusz, Beata Synowiec
  • MDK „Iskra“, Piła – Marta Mrówka
  • MDK, Słupsk – Wanda Kowalik
  • MDK „Fabryczna“, Wrocław – Mira Białostocka, Elżbieta Majchrzak
  • CEKDiM, Wrocław – Marta Jarosz, Agnieszka Grzechowiak, Renata Bryjanowska
  • MDK „Śródmieście“, Wrocław – Jadwiga Ukleja, Agnieszka Gębicka, Bartosz Hęćka

 Prosimy szkoły i pracownie plastyczne z Wrocławia o odbiór dyplomów  w MDK „Śródmieście“.

WYNIKI KONKURSU XXV Ogólnopolski konkurs plastyczny z cyklu „Ziemia jest jedna“ MAGIA ROŚLIN – KWIAT 2018

Do konkursu przystąpiły 92 szkoły i pracownie plastyczne nadsyłając 755 prac plastycznych w kategorii: rzeźba, grafika, rysunek, fotografia i malarstwo. Organizatorzy do wystawy pokonkursowej zakwalifikowali 225 prac z 80 szkół i pracowni plastycznych.

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych zaprasza wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej dnia 18. 04. 2018 o godz. 12,00 na uroczysty wernisaż  do MDK „Śródmieście“, ul. Dubois 5 we Wrocławiu.

Powołane przez organizatorów konkursu jury w składzie:

  •  art. plast. Paweł Osóbka
  • art. plast. Rafał Kaufhold
  • art. plast. Marcin Rasiak
  • art. plast. Anna Szuleszko – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“
  • art. plast. Ewa Klara Kołakowska – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“

przyznało 33 nagrody i 57 wyróżnień w pięciu kategoriach plastycznych: rzeźba, rysunek, grafika, fotografia, malarstwo

RZEŹBA – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Izabela Niemczyńska, l. 8 – CK, Sandomierz
  • Igor Trojanowski, l. 9 – CK, Sandomierz
  • Martyna Nycek, l. 12 – MDK, Świdnica
  • Zuzanna Wojteczek, l. 10 – Gminny OK, Grodków
  • Oliwia Woźniak, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Wojciech Wojtala, l. 20 – Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz

FOTOGRAFIA – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Kamila Dymkowska, l. 19 – CEKDiM, Wrocław
  • Agata Sinkiewicz, l. 14 – SP nr 66, Wrocław

RYSUNEK – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Julia Jankowska, l. 13 – MDK, pracownia „Walor“, Rybnik
  • Hanna Dec, l. 8 – MDK, pracownia „Walor“, Rybnik
  • Weronika Pawłowska, l. 17 – MDK „Iskra“, Piła

GRAFIKA – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Monika Najdek, l. 17 – LO nr 3, Wrocław
  • Katarzyna Wójcik, l. 18 – ZSP, Dąbrowa Górnicza
  • Miron Mosurek, l. 14 – ZSP, Dąbrowa Górnicza
  • Szymon Kubik, l. 12 – ZSM, Dąbrowa Górnicza
  • Karolina Bernacka, l. 20 – MDK, pracownia „GIR-a“, Rybnik
  • Klaudia Musioł, l. 21 – MDK, pracownia „GIR-a“, Rybnik
  • Kaja Szot, l. 8 – MDK, Lubin
  • Wiktoria Moczerad, l. 7 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

MALARSTWO – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Łucja Stachowiak, l. 15 – ZSiP nr 2, Katowice
  • Natalia Kośmider, l. 11 – ZSiP nr 2, Katowice
  • Aleksandra Mijas, l. 14 – P.PACM, Gliwice
  • Wiktoria Jędrzejczyk, l. 8 – MDK, Lubin
  • Lidia Hanaczewska, l. 11 – MDK, Lubin
  • Milena Iwańczyk, l. 9 – MDK, Biłgoraj
  • Weronika Mielnik, l. 14 – MDK, Biłgoraj
  • Agata Zaręba, l. 7 – MDK, Świdnica
  • Zuzanna Buchalska, l. 9 – OPPZ „Przygoda“, Rybnik
  • Agata Stoltny, l. 9 – OPPZ „Przygoda“, Rybnik
  • Anastazja Kacalska, l. 9 – FKSiAL „Prawobrzeże“, Szczecin
  • Adrianna Stańczyk, l. 22 – Specjalny Ośrodek Wychowawczy, Lublin
  • Hanna Wanszewicz, l. 19 – ZSP, Wrocław
  • Natalia Papieska, l. 17 – LO nr 3, Wrocław

RZEŹBA – WYRÓŻNIENIA

  • Igor Graczyk, l. 7 – Studio ACM, Gliwice
  • Kacper Kochniarczyk, l. 14 – SP, Psary
  • Martyna Wilk, l. 11 – SCK, Siemianowice Śląskie
  • Julia Broczek, l. 12 – ZS nr 20, Wrocław
  • Mikołaj Wilk, l. 12 – ZS nr 20, Wrocław

FOTOGRAFIA – WYRÓŻNIENIA

  • Dominika Miś, l. 15 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie
  • Zuzanna Nowak, l. 16 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie
  • Daria Świderska, l. 13 – SP, Błaszki
  • Gabriela Marcinkowska, l. 14 – SP, Błaszki
  • Wiktoria Dekarz, l. 9 – SP nr 108, Wrocław
  • Szymon Łabacki, l. 11 – SP nr 3, Lębork
  • Magdalena Jurczyk, l. 16 – LO nr 3, Wrocław

RYSUNEK – WYRÓŻNIENIA

  • Matylda Kowalska, l. 10 – SP, Kostomłoty
  • Melissa Gottschalk, l. 6 – FKSiAL „Prawobrzeże“, Szczecin
  • Mateusz Papierkowski, l. 16 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie
  • Antonina Kępińska, l. 14 – ZSP, Stawiguda
  • Justyna Symber, l. 15 – LO nr 3, Wrocław
  • Julia Mazur-Krasicka, l. 16 – LO nr 3, Wrocław
  • Ola Klimkiewicz, l. 18 – MDK, Świdnica
  • Daria Mazur, l. 9 – MDK, pracownia „Walor“, Rybnik
  • Amelia Makowska, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

GRAFIKA – WYRÓŻNIENIA

  • Wiktoria Wilczek, l. 18 – MDK, pracownia „GIR-a“, Rybnik
  • Oliwia Wilczek, l. 18 – MDK, pracownia „GIR-a“, Rybnik
  • Pola Wróbel, l. 16 – ZSP, Dąbrowa Górnicza
  • Weronika Mroziewicz, l. 17 – ZSAiK, Gdańsk
  • Łucja Bańkowska, l. 16 – MDK, Świdnica
  • Michalina Szmigiel, l. 10 – MDK „Fabryczna“, Wrocław

MALARSTWO – WYRÓŻNIENIA

  • Lena Błoch, l. 6 – Przedszkole nr 77, Wrocław
  • Paulina Pawlik, l. 15 – SP, Marcinowice
  • Aleksandra Kuriata, l. 13 – SP nr 24, Wrocław
  • Jakub Rzepka, l. 10 – ZSiP nr 2, Katowice
  • Maja Marczuk, l. 9 – ZSiP nr 2, Katowice
  • Nikola Ożóg, l. 10 – OPPZ „Przygoda“, Rybnik
  • Zofia Śpiewok, l. 8 – OPPZ „Przygoda“, Rybnik
  • Paulina Buchalik, l. 11 – OPPZ „Przygoda“, Rybnik
  • Laura Wąż, l. 8 – OPPZ „Przygoda“, Rybnik
  • Andżelo Dziwura, l. 12 – MDK, Biłgoraj
  • Izabela Pogorzelec, l. 9 – MDK, Biłgoraj
  • Artur Kurzyński, l. 12 – MDK, Biłgoraj
  • Patrycja Falkowska, l. 15 – DK, Łapy
  • Julia Nyc, l. 13 – MDK, Gorzów Wielkopolski
  • Aleksandra Kłys, l. 18 – PZS, Oborniki Śląskie
  • Amelia Twarowska, l. 10 – OKiS, Ciechanowiec
  • Kamila Gielecka, l. 6 – GOK, Nielisz
  • Agnieszka Balant, l. 15 – MDK, Świdnica
  • Natalia Strzelczyk, l. 12 – MDK, Świdnica
  • Hanna Jawień, l. 8 – MDK, Świdnica
  • Antoni Opala, l. 8 – Pałac Młodzieży, Łódź
  • Dominika Makowska, l. 15 – CEKDiM, Wrocław
  • Maria Łabuzek, l. 16 – LO nr 3, Wrocław
  • Natalia Bocian, l. 18 – LO nr 3, Wrocław
  • Katarzyna Tokarz, l. 20 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Oliwia Szwarc, l. 13 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Justyna Wasilkowska, l. 25 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Marta Wolska, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Oliwier Łuszcz, l. 11 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Alicja Bogusz, l. 11 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

 WYKAZ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH I PRACOWNI PLASTYCZNYCH ORAZ OPIEKUNÓW ARTYSTYCZNYCH ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

  • Przedszkole nr 77, Wrocław – Agnieszka Skowerska-Zamorska
  • Przedszkole nr 92, Wrocław – Jolanta Kot
  • SP nr 17, Wrocław – Anna Besser
  • SP nr 24, Wrocław – Anna Miczulska
  • SP nr 64, Wrocław – Magdalena Kuczma
  • SP nr 66, Wrocław – Magdalena Nowak
  • SP nr 68, Wrocław – Elżbieta Ruman
  • SP nr 108, Wrocław – Halina Włoszczyńska
  • SP nr 63, Bydgoszcz – Krystyna Sajdak
  • SP nr 3, Lębork – Ewa Makurat
  • SP, Kostomłoty – Renata Jamrozik
  • SP nr 98, Kraków – Aneta Konieczna
  • SP, Morawczyn/Klikuszowa – Stanisława Fic
  • SP, Psary – Magdalena Trzcionka
  • SP nr 8, Świdnica – Dorota Hurlak
  • SP, Marcinowice – Dorota Hurlak
  • SP nr 3, Żyrardów – Anna Dubielecka
  • SP, Błaszki – Jolanta Graczykowska
  • Gimnazjum „Primarius”, Siemianowice Śląskie – Aneta Hąc
  • Gimnazjum nr 16, Wrocław – Elżbieta Kazańska
  • Gimnazjum, Janikowo – Agnieszka Krzemińska
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11/SP 11, Rybnik – Katarzyna Michalik-Kiszka
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny, Stawiguda – Anna Obrębska
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny, Główczyce – Grażyna Lemek
  • Zespół Szkół nr 20, Wrocław – Danuta Bil
  • Powiatowy Zespół Szkół, Oborniki Śl. – Agnieszka Zgierska, Małgorzata Nehrebecka
  • Zespół Szkół i Placówek nr 2, Katowice – Bogdan Borowski
  • ZS Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych, Gdańsk – Aneta Lewonik
  • ZSO nr 2/SP nr 11, Lublin – Bożena Bielska
  • ZSB Technikum nr 11, Wrocław – Janina Grytka
  • Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław – Elżbieta Hońdo-Sagan, Agnieszka Traczyńska
  • Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza – Agnieszka Budny, Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka, Edyta Kubik
  • Zespół Szkół Muzycznych, Dąbrowa Górnicza – Beata Studzińska
  • LO nr 3, Wrocław – Hanna Łopuszańska
  • LO nr 3, Świdnica – Kamila Karst
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Internat, Lublin – Agnieszka Kita
  • Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”, Szczecin
    Małgorzata Wrzesińska
  • Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Ciechanowiec – Marta Murawska
  • Międzyszkolna Pracownia Ceramiczna, Polkowice – Małgorzata Wacińska
  •  Ognisko Pracy Pozaszkolnej Zespół „Przygoda”, Rybnik – Katarzyna Michalik-Kiszka
  • Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1, Sosnowiec – Marzena Małysa
  • Ośrodek Działań Twórczych „Światowid”, Wrocław
  • Studio ACM, Gliwice – Agnieszka Chrzanowska-Małys
  • Dom Kultury, Łapy – Ewa Stranc
  • Siemianowickie Centrum Kultury, Siemianowice – Anita Malinowska
  • Sandomierskie Centrum Kultury, Sandomierz – Aleksandra Karwat
  • Pałac Młodzieży, Łódź – Magdalena Wojtyniak   Sacharz
  • Gminny Ośrodek Kultury, Gródków – Magdalena Trzcionka
  • Gminny Ośrodek Kultury, Nielisz – Justyna Malinowska
  • Uniwersytet Technologiczno Przyrodniczy, Bydgoszcz – Anna Murawska
  • CEKDiM, Wrocław – Marta Jarosz, Dorota Sitnik
  • MDK, Pracownia WALOR, Rybnik – Ewa Tomas-Modlich
  • MDK, Pracownia Gir-a, Rybnik – Milada Więckowska
  • MDK, Lubin – Anna Wiśniewska, Anna Pechytiak
  • MDK, Świdnica – Elżbieta Tarnowska, Joanna Waksmundzka, Wanda Szwegler
  • MDK, Biłgoraj – Anna Świca, Irena Oręziak-Kupczak
  • MDK, Gorzów Wlkp. – Danuta Łubińska, Roman Łubiński
  • MDK, Tychy – Barbara Malasiewicz
  • MDK „Iskra” Piła – Marta Mrówka, Lucyna Pach
  • MDK, Krasnystaw – Joanna Kawęcka, Agnieszka Żuk-Słabek
  • MDK „Fabryczna“, Wrocław – Mira Białostocka, Agnieszka Gębicka, Elżbieta Majchrzak
  • MDK „Śródmieście“, Wrocław – Agnieszka Gębicka, Joanna Sekuła, Bartosz Hęćka, Jadwiga Ukleja, Bogdan Ukleja

 

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „7 grzechów głównych“ pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo

Do konkursu przystąpiły 33 szkoły i pracownie plastyczne z całej Polski, nadsyłając 176 prac.  Organizatorzy do wystawy pokonkursowej zakwalifikowali 104 prace plastyczne w kategorii rzeźba, grafika, rysunek, malarstwo.

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych zaprasza wszystkich uczestników wystawy dnia 14 marca 2018r. o godz. 12,00 na uroczysty wernisaż do MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu, ul. Dubois 5.

Powołane przez organizatorów konkursu jury w składzie:

  • art. plast. Katarzyna Szczyrbuła-Mazurczyk
  • etyk, dr filozofii Karolina Kołakowska
  • art. plast. Agnieszka Gębicka
  • art. plast. Rafał Kaufhold
  • art. plast. Anna Szuleszko – opiekun Galerii
  • art. plast. Ewa Klara Kołakowska – opiekun Galerii

Przyznało 18 nagród oraz 36 wyróżnień w kategoriach grafika, rysunek, malarstwo, rzeźba

NAGRODY RÓWNORZĘDNE

KATEGORIA RZEŹBA

  • Katarzyna Kapuśniak, l. 12 – SP nr 72, Wrocław
  • Maja Makuszewska, l. 12 – SP nr 72, Wrocław
  • Magdalena Lechowska, l. 11 – SP nr 72, Wrocław
  • Oliwia Łysiak, l. 15 – SP nr 311, Olsztyn
  • Julia Tarnowska, l. 9 – MDK, Świdnica
  • Weronika Kołaczek, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

 KATEGORIA RYSUNEK

  • Jan Kwaśnik, l. 17 – LO nr 3, Wrocław

 KATEGORIA GRAFIKA

  • Polina Iliushchenko – ZSP, Bydgoszcz
  • Oliwia Stosik – ZSP, Bydgoszcz
  • Oliwia Karolewska, l. 16 – ZSP, Bydgoszcz
  • Wiktoria Kołcon, l. 17 – ZSP, Bydgoszcz
  • Magdalena Geściak, l. 17 – ZSP, Bydgoszcz

KATEGORIA MALARSTWO

  • Małgosia Wiśniewska, l. 6 – Przedszkole nr 121, Wrocław
  • Julia Modlińska, l. 15 – SP nr 53, Częstochowa
  • Aleksandra Klimkiewicz, l. 18 – MDK, Świdnica
  • Gabriela Muryn, l. 6 – MDK, Lubin
  • Barbara Lipiec, l. 15 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Jan Mulcahy, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

KATEGORIA RZEŹBA

  • Kalina Stawarz, l. 12 – SP nr 72, Wrocław
  • Zuzanna Kołodyńska, l. 11 – SP nr 72, Wrocław
  • Weronika Kuraś, l. 9 – Centrum Kultury, Sandomierz
  • Aleksandra Kownacka, l. 11 – Centrum Kultury, Sandomierz
  • Hanna Stanejko, l. 12 – MDK, Świdnica
  • Marta Siwek, l. 15 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

KATEGORIA RYSUNEK

  • Sergiusz Labuda, l. 10 – SP nr 3, Lębork
  • Iga Trzebska – SP nr 53, Częstochowa
  • Zofia Nowakowska, l. 15 – SP nr 53, Częstochowa
  • Gabriela Tomaszewska, l. 15 – Gimnazjum Sióstr Urszulanek, Wrocław
  • Diana Marcinkiewicz, l. 16 – CK „Anima“, Wrocław
  • Julia Matuszewska, l. 10 – MDK, Lubin
  • Łucja Mączka, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Marta Wolska, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

KATEGORIA GRAFIKA

  • Kamila Kruczek, l. 19 – ZSO nr 1 / Liceum Plastyczne, Racibórz
  • Dorota Maciaszek, l. 18 – ZSO nr 1 / Liceum Plastyczne, Racibórz
  • Kasia Wąs, l. 16 – ZSP, Bydgoszcz
  • Julia Zudzin – ZSP, Bydgoszcz
  • Zuzanna Kwiatkowska – ZSP, Bydgoszcz
  • Szymon Kubik, l. 12 – ZSM, Dąbrowa Górnicza
  • Jagoda Kubicka, l. 13 – ZS-P nr 21 / SP nr 32, Wrocław

KATEGORIA MALARSTWO

  • Iga Kujawska, l. 6 – Przedszkole nr 121, Wrocław
  • Julia Czernicka, l. 12 – SP, Marcinowice
  • Anastazja Lato, l. 14 – SP, Marcinowice
  • Izabela Winnicka, l. 15 – SP, Marcinowice
  • Zyta Małek, l. 13 – SP nr 10, Rzeszów
  • Wiktoria Zasępa – SP nr 53, Częstochowa
  • Milan Obara, l. 12 – ZSP nr 12, Wrocław
  • Matylda Wójcik, l. 12 – CK, Łęczna
  • Julia Jakubowska, l. 15 – CK, Łęczna
  • Dominika Pękal, l. 9 – MDK, Lubin
  • Nadia Fijałkowska, l. 7 – MDK, Lubin
  • Wiktoria Walusiak, l. 11 – MDK, Świdnica
  • Klaudia Tomasik, l. 16 – MDK, Świdnica
  • Julia Mrozińska, l. 11 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Anna Bogusz, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

UDZIAŁ W WYSTAWIE POKONKURSOWEJ

  • SP nr 4, Ełk – Zuzanna Litwinowicz, l. 11
  • SP nr 53, Częstochowa – Julia Nocuń, l. 15; Patrycja Przygoda
  • SP nr 3, Lubin – Natalia Sikorska, l. 7
  • SP nr 3, Lębork – Wiktoria Dawidowska, l. 10
  • SP, Marcinowice – Maja Drapińska, l. 11
  • SP nr 10, Rzeszów – Paskal Murjas, l. 13; Zuzanna Urbańczyk, l. 13; Aleksandra Siembrzuch, l. 13; Marta Masłowska, l. 13
  • ZS, Mięcinka – Hanna Sawczuk, l. 14
  • Gim Sióstr Urszulanek, Wrocław – Jagoda Porczyńska, l. 15
  • Zespół Szkół Plastycznych, Bydgoszcz – Karolina Licznerska; Agata Kruszyńska; Kornel Klarkowski, Karolina Glezman; Katarzyna Białobrzeska; Wiktoria Jagodzińska; Wiktoria Sendurkiewicz, Zuzanna Semenou; Dominik Żyża
  • CK, Łęczna – Oliwia Pelica, l. 11; Aleksandra Zgierska, l. 11
  • CK, Sandomierz – Julia Podsiadło, l. 11
  • Państwowe Ognisko Plastyczne, Rydułtowy – Ewelina Kancner, l. 9; Konstancja Wiatr, l. 10
  • MDK, Lubin – Julia Kochańska, l. 16; Nadia Krugińska, l. 10; Daria Jaroniewska, l. 7; Natalia Świekatowska, l. 11
  • MDK, Świdnica – Tomasz Stochmiel, l. 22; Magda Morawska, l. 11; Konstancja Kulak, l. 12; Agnieszka Balant, l. 15; Kornelia Przybyło, l. 13
  • MDK „Fabryczna“, Wrocław – Natalia Szuster, l. 9; Marianna Górska, l. 11
  • MDK „Śródmieście“, Wrocław – Martyna Piotrowska, l. 12; Anna Maria Mykuliak, l. 9; Bianka Chołast, l. 6; Sebastian Rozmus, l. 12; Daria Luneuskaya, l. 12; Helena Mulcahy, l. 10

WYKAZ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH I PRACOWNI PLASTYCZNYCH ORAZ OPIEKUNÓW ARTYSTYCZNYCH

Ogólnopolski konkurs plastyczny „7 grzechów głównych“

  • Przedszkole nr 121, Wrocław – Agnieszka Skowerska-Zamorska
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, Wrocław – Maria Łukasiewicz
  • SP nr 32 / ZSP nr 21, Wrocław – Kamilla Kita
  • SP nr 72, Wrocław – Agnieszka Lasek
  • SP nr 4, Ełk
  • SP nr 53, Częstochowa – Anna Langier
  • SP nr 3, Lubin – Grażyna Zielińska
  • SP nr 3, Lębork – Ewa Makurat
  • SP, Marcinowice – Dorota Hurlak
  • SP nr 311, Olsztyn – Dorota Nowosz
  • SP nr 10, Rzeszów – Barbara Zinsterstein-Kochan
  • ZS, Mięcinka – Ż. Majchrzak
  • Gimnazjum Sióstr Urszulanek, Wrocław – Joanna Otlewska
  • Zespół Szkół Muzycznych, Dąbrowa Górnicza – Beata Studzińska
  • Zespół Szkół Plastycznych, Bydgoszcz – Jarosław Nowak, Ewa Gordon
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 / Liceum Plastyczne, Racibórz – Anna Miguła
  • LO nr 3, Wrocław – Hanna Łopuszańska
  • Centrum Kultury, Łęczna – Paweł Brodzisz
  • Sandomierskie Centrum Kultury – Aleksandra Karwat
  • Państwowe Ognisko Plastyczne, Rydułtowy – Franiszek Nieć, Anna Miguła
  • MDK, Lubin – Anna Wiśniewska, Anna Pechytiak, Elżbieta Kochan
  • MDK, Świdnica – Joanna Waksmundzka, Elżbieta Tarnowska
  • Centrum Kultury „Anima“, Wrocław – Krystyna Szczepaniak
  • MDK „Fabryczna“, Wrocław – Mira Białostocka
  • MDK Śródmieście“, Wrocław – Jadwiga Ukleja, Bogusław Ukleja, Antonina Joszczuk, Bartosz Hęćka

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego prac!

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Okiem artysty – Salvador Dali“ 2018 r.

Do konkursu przystąpiło 129 szkół i pracowni plastycznych, nadsyłając 887 prac. Organizatorzy do wystawy pokonkursowej  zakwalifikowali 184 prace z 98 placówek oświatowych.

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych zaprasza wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej dnia 31. 01. 2018r. o godz. 12,00 na uroczysty wernisaż do MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu.

 Powołane przez organizatorów konkursu jury w składzie:

  •  art. plast. Izabela Wanczewska
  • art. plast. Rafał Chojnacki
  • art. plast. Rafał Kaufhold
  • art. plast. Marcin Rasiak
  • art. plast. Anna Szuleszko – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“
  • art. plast. Ewa Klara Kołakowska – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“

Przyznało 40 nagród i 80 wyróżnień w czterech kategoriach plastycznych

  • rzeźba & relief
  • rys & grafika
  • fotografia & grafika komputerowa
  • malarstwo

 RZEŹBA & RELIEF – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  •  Mateusz Słabek, l. 13 – SP nr 30, Lublin
  • Julia Zwolińska, l. 17 – LO nr 3, Wrocław
  • Wojciech Wojtala, l. 20 – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz
  • Martyna Pasieka, l. 11 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Dominika Blaszke, l. 16 – WCK, Wejherowo
  • Daria Wójcik, l. 17 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julia Leboda, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Adrianna Wróbel, l. 18 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Weronika Kołaczek, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

RYSUNEK & GRAFIKA – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  •  Daniel Fac – Liceum Plastyczne, Wodzisław Śląski
  • Jagoda Raźniewska, l. 19 – Liceum Plastyczne, Wodzisław Śląski
  • Natalia Bielecka, l. 15 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Maciej Woźniak, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Agnieszka Gorgoń, l. 19 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Martyna Czarnota, l. 13 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Daniel Miś, l. 14 – MDK, Kluczbork
  • Dorota Smalec, l. 16 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Natalia Pastusiak, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Anna Rozwadowska, l. 12 – MDK „Pod Akacją“, Lublin

 FOTOGRAFIA & GRAFIKA KOMPUTEROWA – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  •  Zuzanna Altman, l. 10 – SP nr 108, Wrocław
  • Kacper Kurowski, l. 14 – Gim nr 24, Gdańsk
  • Dominika Miś, l. 14 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie

 MALARSTWO – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Laura Łuczak, l. 13 – SP, Izabelin
  • Monika Jasińska, l. 13 – SP, Modlnica
  • Paweł Randak, l. 15 – Salezjańska SP, Lubin
  • Anna Kwiatek – Gim nr 36, Łódź
  • Anna Pudo, l. 15 – Gim nr 2 / LO nr 68, Warszawa
  • Weronika Brycka, l. 14 – Gim / LO nr 4, Warszawa
  • Weronika Zielińska, l. 18 – LO nr 3, Wrocław
  • Piotr Nowak, l. 23 – Zespół Szkół Specjalnych, Bielsko Biała
  • Aleksandra Drążyk, l. 12 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Zofia Szełęg, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Kamila Kresali, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Anna Stróżyk, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Marta Sztech, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Maja Joniec, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Mateusz Pawłowicz, l. 13 – Pałac Młodzieży, Katowice
  • Oliwia Jończyk, l. 12 – Pałac Młodzieży, Gdańsk
  • Klaudia Kulik, l. 13 – MDK, Biłgoraj
  • Karolina Wójcik, l. 11 – MDK „Krzyki“, Wrocław

 RZEŹBA & RELIEF – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  •  Kamil Kowańdy, l. 13 – SP, Ludwinów
  • Dawid Kołodyński, l. 13 – SP nr 72, Wrocław
  • Olga Barnasiuk, l. 16 – Gim nr 3, Wrocław
  • Krystian Rakowski, l. 15 – Gim nr 2 / LO nr 68, Warszawa
  • Anna Kuropka, l. 15 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Zofia Lewandowska, l. 16 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Aleksandra Czajka, l. 12 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julita Glądała, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Maja Gajlusz, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

RYSUNEK & GRAFIKA – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  • Martyna Markowska, l. 15 – SP, Wałcz
  • Adrianna Chojnacka, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Igor Tuteja, l. 12 – ZSS nr 5, Kraków
  • Eryka Łękawa, l. 15 – ZS-P nr 1, Limanowa
  • Weronika Gruca, l. 15 – LO nr 6 / MCK, Legnica
  • Wiktoria Lenczyk, l. 18 – Pracownia Plastyczna MDK, Przemyśl
  • Szymon Kubik, l. 12 – Zespół Szkół Muzycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Olimpia Lorens, l. 18 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Milena Żuber, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Igor Warynkiewicz, l. 19 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Kamila Zaciera, l. 18 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Natalia Konior, l. 15 – Zespół Szkół Plastycznych, Zakopane
  • Oliwia Kaczmarek, l. 16 – MDK, Lubin
  • Franciszek Królikowski, l. 11 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Natalia Lipniewska, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Wiktoria Banasiewicz, l. 17 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Katarzyna Janeczko, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Olga Smarzewska, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Jagoda Tchurzewska, l. 14 – MDK „Pod Akacją“, Lublin

 FOTOGRAFIA & GRAFIKA KOMPUTEROWA – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  •  Viktoria Kozak, l. 10 – SP nr 108, Wrocław
  • Natalia Paliwoda, l. 12 – SP nr 108, Wrocław
  • Wiktoria Czerkawska, l. 14 – Rybnik
  • Anna Hagowska, l. 16 – ZSZ, Góra Kalwaria
  • Weronika Gajek, l. 17 – MDK „Pod Akacją“, Lublin

MALARSTWO – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  • Amelia Pełka, l. 15 – SP, Dziekanów Leśny
  • Oliwia Sieradzka, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Weronika Bodziony, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Angela Jężak, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Otylia Rybak, l. 12 – SP, Kamień
  • Krzysztof Świstak, l. 15 – Salezjańska SP, Lubin
  • Luiza Szczotka, l. 13 – SP nr 37, Tychy
  • Zofia Radko, l. 12 – SP, Kobierzyce
  • Nola Pan, l. 13 – Meridian International School, Warszawa
  • Jan Trzonek, l. 11 – SP, Gałków Duży
  • Karolina Michalewska, l. 14 – Gim, Piotrowice
  • Małgorzata Śmiszek, l. 14 – Gim „Liber“, Gdynia
  • Matylda Kołaczek, l. 14 – Gim „Liber“, Gdynia
  • Paweł Pietrzak – Gim „Liber“, Gdynia
  • Agata Pacholec, l. 14 – Gim nr 40, Wrocław
  • Weronika Wojsyk, l. 17 – LO nr 2, Tarnowskie Góry
  • Patrycja Derendarz, l. 16 – LO nr 25, Łódź
  • Zuzanna Pacholec, l. 17 – LO nr 3, Wrocław
  • Martyna Wardzyńska, l. 17 – LO nr 3, Wrocław
  • Lea Jurek, l. 17 – LO nr 3, Wroclaw
  • Agata Gmaj, l. 21 – Zespół Szkół Specjalnych, Bielsko Biała
  • Anna Karasińska, l. 15 – Salezjańska ZS, Zabrze
  • Patrycja Wojtas, l. 14 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Julia Oknińska, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Amela Sobieraj, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Barbara Kudzia, l. 19 –  Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Dominika Kurzawa, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Oliwia Pindal, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Michalina Kucharska, l. 15 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Maja Albińska, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Iga Dąbkowska, l. 10 – Ognisko PP „Przygoda“, Rybnik
  • Emilia Skorupa, l. 13 – Ognisko PP „Przygoda“, Rybnik
  • Magdalena Stark, l. 12 – Pracownia Działań Twórczych, Opole
  • Patrycja Migas, l. 13 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Hanna Sieradzka, l. 12 – MDK, Lubin
  • Julia Kochańska, l. 16 – MDK, Lubin
  • Zuzanna Jaszczak, l. 12 – MDK, Kluczbork
  • Magda Morawska, l. 11 – MDK, Świdnica
  • Marta Jargieło, l. 13 – MDK, Biłgoraj
  • Aleksandra Litwin, l. 18 – MDK, Biłgoraj
  • Sylwia Mann, l. 15 – MDK, Tychy
  • Amelia Filozof, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Maria Fąfara, l. 14 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Weronika Borkowska, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Diana Marcinkiewicz, l. 15 – CK „Anima“, Wrocław
  • Zuzanna Mazurowska, l. 14 – Pałac Młodzieży, Gdańsk
  • Julia Magrean, l. 16 – Pałac Młodzieży, Gdańsk

Wykaz szkół i placówek oświatowych oraz opiekunów artystycznych biorących udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym

„OKIEM ARTYSTY – SALVADOR DALI“

* gwiazdką oznaczone są placówki zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej

* Szkoła Sztuki i Myślenia, Cieszyn – Agula Swoboda

* SP, Gałków Duży – Agata Sasin

* SP nr 4, Gdańsk – Marzena Różańska

* SP nr 35, Gdańsk – Jolanta Dybizbańska

SP nr 2 & Gim, Dobczyce – Lucyna Szawińska-Targosz

* SP, Izabelin – Agata Czunikin-Krasowicka

* SP, Kobierzyce – Iwona Borkowska

SP nr 18, Lublin – Elżbieta Starek

* SP nr 30, Lublin – Katarzyna Stanuch

SP, Lublin – Leszek Prokopiak

* SP nr 1, Lubin – Irena Oleksyn

* SP, Ludwinów – Liliana Mikstacka

* Salezjańska SP, Lubin – Katarzyna Podlecka

* SP w Kamieniu, Łaziska – Marta Lorek

* SP, Marcinowice – Dorota Hurlak

SP nr 5, Myszków – Agata Będkowska

* SP, Modlnica – Marta Duda

* Niepubliczna SP, Nowy Targ – Anna Nawara

SP nr 10, Rzeszów – Barbara Zinsterstein-Kochan

* Prywatna SP „Arkona“ & Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie – Aneta Hąc

SP nr 45, Sosnowiec – Marta Lachor-Winiarska

* SP nr 1, Sopot – Barbara Łaban-Januszko

* SP nr 37, Tychy – Barbara Malasiewicz

* SP, Torzym – Ilona Wojciechowska

* SP nr 5, Zakopane – Anna Stawarz

* SP, Wielka Wieś – Marta Duda

SP nr 5, Żywiec – Ewelina Talik

* SP nr 2, Wałcz – Mirosława Szymańska

SP nr 206, Warszawa – Izabela Molendowska-Ciupak

* SP nr 24, Wrocław – Anna Miczulska

* SP nr 66, Wrocław – Magdalena Nowak

* SSP nr 72, Wrocław – Agnieszka Lasek

* SP nr 108, Wrocław – Halina Włoszczyńska

Gim & SP nr 11, Jaworzno – Elżbieta Trzeciak

* Prywatne Gim „Liber“, Gdynia – Barbara Polkowska-Ugwu

* Gim & SP, Dziekanów Leśny – Agnieszka Kmieciak

* Gim nr 24, Gdańsk – Jolanta Dybizbańska

Gim & SP, Dzianisz – Ewa Arnold

* Gim & SP, Nałęczów – Grzegorz Wójcik

Gim, Piotrowice – Grzegorz Wójcik

Gim nr 2, Chojnów – Lucyna Spes

* Gim nr 36, Łódź

Gim & SP, Igołomia – Joanna Ruchwa

* Społeczne Gim nr 1, Kraków – Dariusz Dębiec

* Gim przy LO nr 4, Warszawa – Piotr Romanowski

* Gim nr 2 przy LO nr 68, Warszawa – Bożena Czyż-Kępińska

* Gim nr 3, Wrocław

* Gim nr 40, Wrocław – Małgorzata Czepiga-Szymańska

* Międzynarodowe Gim & LO „Meridian“, Warszawa – Dominika Pawlak

* LO nr 25, Łódź – Monika Kurowska

* LO nr 2, Tarnowskie Góry – Kazimierz Sporoń

* LO nr 3, Wrocław – Hanna Łopuszańska

* ZSS nr 5, Kraków – Bożena Giza

ZSP nr 13, Wrocław – Paulina Kużaj-Markiewicz

* SZSP „Savio“, Zabrze – Natalia Bednarz

* ZS nr 1, Łuków – Liliana Kołodyńska

ZS nr 1 & Gim nr 6, Jastrzębie Zdrój – Joanna Stachoń

ZS nr 3, Jastrzębie Zdrój – Piotr Wojtan

* Zespół Szkół Zawodowych, Góra Kalwaria – Bożena Czyż-Kępińska

* ZSP nr 1, Limanowa – Joanna Dutka

ZSP nr 3, Katowice – Bożena Tarnowska

* ZS nr 1, Sopot – Anna Romankiewicz

SP, Rybnik – Ewa Szymecka-Sura

* Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza – Beata Skrzypek, J. Morozowski, Edyta Kubik, Anna Wolniaczyk, Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka, Aldona Bzowska, Katarzyna Cielecka-Grzemska

* Zespół Szkół Muzycznych, Dąbrowa Górnicza – Beata Studzińska

* Zespół Szkół Plastycznych, Zakopane – Magdalena Wanat

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych, Kraków – Kazimierz Borkowski

* Liceum Plastyczne, Wodzisław Śląski – Monika Kołodziej-Mrosek

* Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław – Ewa Śliwińska-Orzeszczyna, Agnieszka Traczyńska, Krystyna Gaca, Elżbieta Hońdo-Sagan

* Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz – Anna Murawska

* ZS Specjalnych, Matczyn – Agnieszka Borowiec

* ZS Specjalnych, Bielsko-Biała – Marzena Drabek

* OPP, Zespół „Przygoda“, Rybnik – Krystyna Komorowska

PWSZ, Nowy Sącz

„Kulturnik“, filia Domu Kultury, Mielec – Justyna Pomykała-Berrached

PCKSiR, Zduńska Wola – Jakub Siniarski

* Wejherowskie Centrum Kultury, Wejherowo – Katarzyna Śliwińska

* „Pracownia na Piętrze“, Tokarnia – Ryszarda Gaździcka

* „Artea“, Otwarta Przestrzeń Artystyczna, Białystok – Kinga Gajda

* Pracownia Działań Twórczych „Mrink“, Opole – Małgorzata Sibelska-Raduj

* MCK & LO nr 6, Legnica – Mirosława Lickiewicz

* Pałac Młodzieży, Gdańsk – Małgorzata Strożek

Pałac Młodzieży, Szczecin – Mariola Grochowska, Monika Wilczyńska

* Pałac Młodzieży, Katowice – Lesław Molenda

* MDK nr 2, Tychy – Adam Niesyto

* MDK, Przemyśl – Aldona Hausman

* MDK, Lubin – Anna Pechytiak, Elżbieta Kochan

* MDK, Biłgoraj – Irena Oręziak-Kupczak

MDK, Zamość – Magdalena Majer

* MDK „Pod Akacją“, Lublin – Katarzyna Niedźwiadek, Iwona Jedlińska, Anna Borowska, Agata Fijewska-Pajdowska, Anna Asyngier-Kozieł

* MDK, Kluczbork – Józef Zając, Krystyna Dusanowska

* MDK, Świdnica – Joanna Waksmundzka

* MDK „Krzyki“, Wrocław – Iwona Gocyk, Jan Skarżyński, Beata Władyka

* MDK „Fabryczna“, Wrocław – Mira Białostocka

CEKDiM, Wrocław – Agnieszka Grzechowiak, Bartosz Ślusarski, Renata Bryjanowska

* CK „Anima“, Wrocław – Krystyna Szczepaniak

* MDK „Śródmieście“, Wrocław – Joanna Sekuła, Antonina Joszczuk, Bartosz Hęćka, Jadwiga Ukleja

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!

WYNIKI KONKURSU RZEŹBIARSKIEGO „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017“

(autorka szopki na grafice: Klaudia Ciborowska)
Na jubileuszowy 25 wojewódzki konkurs rzeźbiarski „Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017“ nadesłano z 34 szkół i pracowni plastycznych 135 prac rzeźbiarskich 166 autorów.

Powołane przez ogranizatorów konkursu jury w składzie:

  • Krzysztof Słupianek – dyrektor MDK „Śródmieście“
  • Piotr Matuszewski – z-ca dyrektora MDK „Śródmieście“
  • Joanna Kurbiel – etnograf, Muzeum Etnograficzne
  • Roman Kołakowski – konserwator zabytków, Muzeum Etnograficzne
  • Katarzyna Szczyrbuła – Mazurczyk – artysta plastyk
  • Rafał Kaufhold – artysta plastyk, scenograf
  • Anna Szuleszko – art. plast.; Galeria MDK „Śródmieście“
  • Ewa Klara Kołakowska – art. plast.; Galeria MDK „Śródmieście“

 przyznało 20 nagród 27 autorów oraz 36 wyróżnień 43 autorów.

NAGRODA MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO WE WROCŁAWIU

  •  Dominika Stachów, l. 15 & Wiktoria Fiałkowska, l. 15 – Gim, Siechnice

NAGRODA DYREKTORA MDK „ŚRÓDMIEŚCIE“, WROCŁAW

  • Laura Rutkowska, l. 13 – SP nr 67, Wrocław

 

NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Olga Carvalho Nascimento, l. 9 & Jan Kobyłecki, l. 8 – Chrześcijańska SP „Arka“, Ww
  • Barbara Gil, l. 9 – SP „Zdrój“, Wrocław
  • Klara Palmer Trypka, l. 7 & Maksymilian Rogoza, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Oliwia Nowak, l. 7 & Natalia Skarżyńska, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Zofia Legiędź, l. 7 & Nina Boksa, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Agata Drygas, l. 9 & Michalina Mucha, l. 10 – SP nr 67, Wrocław
  • Dominik Cedro, l. 15 – SP & Gim, Kamieniec Wrocławski
  • Maciej Marcinkowski, l. 13 – Gim „Parnas“, Wrocław
  • Celina Masłowska, l. 15 – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Wrocław
  • Lena Jagodzińska, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julita Glądała, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Aleksandra Czajka, l. 12 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Weronika Kołaczek, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Alicja Górka, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Kamila Grabowska, l. 14 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Julia Rosłan, l. 15 & Iga Pietrzykowska, l. 12 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Michał Hetnar, l. 16 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Tadeusz Majner, l. 14 – CRiADiM „Akson“, Wrocław

 

WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  • Maria Szlęzak, l. 8 & Kinga Łupińska, l. 9 – Chrześcijańska SP „Arka“, Wrocław
  • Julia Dąbrowska, l. 11 – SSP „Optimum“, Wrocław
  • Hubert Winkiel, l. 12 – SSP „Optimum“, Wrocław
  • Jakub Gmerek, l. 8 – SP, Wiskitki
  • Antoni Łęcki, l. 9 – SP nr 40, Wrocław
  • Maja Pawlik, l. 7 – SP nr 40, Wrocław
  • Julia Toboła, l. 8 & Paulina Krajewska, l. 12 – SP nr 46, Wrocław
  • Oliwier Dukiewicz – SP nr 46, Wrocław
  • Iga Drozdowska, l. 7 – SP nr 58, Wrocław
  • Paweł Szponder, l. 13 – SP nr 67, Wrocław
  • Kamil Reczek, l. 9 – SP nr 67, Wrocław
  • Zuzanna Kołodyńska, l. 11 – SP nr 72, Wrocław
  • Franciszek Morawski, l. 11 – SP nr 72, Wrocław
  • Alicja Żuberek, l. 13 & Wiktoria Kuriata, l. 14 – SP & Gim, Siechnice
  • Julia Samojedny, l. 10 & Oliwia Iwańczak, l. 10 – SP & Kamieniec Wrocławski
  • Kinga Gwiazda, l. 13 – SP & Gim, Kamieniec Wrocławski
  • Alicja Wojnarowska, l. 14 – Gim „Parnas“, Wrocław
  • Ida Jezioro, l. 15 – Gim „Parnas“, Wrocław
  • Olga Barnasiuk, l. 16 – Gim nr 3, Wrocław
  • Noemi Sachajko, l. 14 – Gim nr 30, Wrocław
  • Agata Pacholec, l. 14 & Małgorzata Dziegańska, l. 14 – Gim nr 40, Wrocław
  • Krzysztof Jakubow, l. 15 – Gim nr 40, Wrocław
  • Arkadiusz Burgiel, l. 7 – ZS nr 12, Wrocław
  • Lilianna Bil, l. 12 – ZS nr 20, Wrocław
  • Konstancja Kubeczak, l. 8 – OSM I i II st., Wrocław
  • Remigiusz Długosz, l. 16 & Kacper Kruszynowski, l. 16 – Młodzieżowy Oś. Wych., Ww
  • Nikola Ligenza, l. 16 – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Wrocław
  • Hanna Teper, l. 13 – SOSW nr 1, Wrocław
  • Emilia Kaźmierczak, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Marceli Moryń, l. 8 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Anna Kramarz, l. 12 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julia Karolczak, l. 17 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Amelia Makowska, l. 9 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Hania Błażowska, l. 8 – MDK „Fabryczna“, Wrocław
  • Olga Wójcik, l. 15 & Alicja Rogala, l. 15 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Irena Majner, l. 9 – CRiADiM „Akson“, Wrocław

WYKAZ PLACÓWEK I OPIEKUNÓW ARTYSTYCZNYCH UCZESTNICZĄCYCH W 25 JUBILEUSZOWYM KONKURSIE RZEŹBIARSKIM

„Najpiękniejsza Szopka Betlejemska 2017“

  • Chrześcijańska SP „Arka“, Wrocław – Barbara Durka, Małgorzata Kazubska
  • SP „Parnas“, Wrocław – Iwona Morawska-Kuchno
  • SSP „Optimum“, Wrocław – Irena Krynicka
  • SP „Zdrój“, Wrocław – Paulina Kużaj-Markiewicz
  • SP nr 15, Wrocław – Małgorzata Czepiga-Szymańska
  • SP nr 40, Wrocław – Marta Bielecka, Marzena Usińska, Joanna Ogonowska, Małgorzata Stasiak
  • SP nr 46, Wrocław – Jan Szkudlarek
  • SP nr 47, Wrocław – Joanna Słomka
  • SP nr 58, Wrocław – Renata Płochocka
  • SP nr 67, Wrocław – Paulina Kużaj-Markiewicz, Elżbieta Janutka, Ewa Sławczyńska
  • SP nr 72, Wrocław – Agnieszka Lasek
  • SP nr 78, Wrocław – Małgorzata Skoczek-Oleszkiewicz
  • SP nr 108, Wrocław – Halina Włoszczyńska
  • SP, Wiskitki
  • SP, Malczyce – Małgorzata Szczurek
  • SP & Gim, Kamieniec Wrocławski – Agnieszka Dziedzic, Joanna Tomaka, Joanna Jarek-Geneja
  • SP & Gim, Siechnice – Iwona Morawska-Kuchno, Elżbieta Hyży
  • Gim „Parnas“, Wrocław – Iwona Morawska-Kuchno
  • Gim nr 3, Wrocław
  • Gim nr 30, Wrocław – Magdalena Kuśmierczyk
  • Gim nr 40, Wrocław – Małgorzata Czepiga-Szymańska
  • OSM I i II st., Wrocław – Elżbieta Remian
  • ZS nr 12, Wrocław – Katarzyna Sienkiewicz
  • ZS nr 20, Wrocław – Danuta Bil
  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Wrocław – Barbara Popławska
  • SOSW nr 1, Wrocław – Edyta Kurpios, Magdalena Knapińska
  • MDK „Krzyki“, Wrocław – Iwona Gocyk
  • MDK „Fabryczna“, Wrocław – Anna Gałuszka, Katarzyna Sienkiewicz
  • MDK „Śródmieście“, Wrocław – Antonina Joszczuk, Joanna Sekuła, Bartosz Hęćka
  • Galeria Sztuki „Tętno“, Wrocław – Anna Gałuszka
  • CRiADiM „Akson“, Wrocław – Barbara Siedlak