Aktualności

Sukcesy Ceramików!

Jeszcze ostatnie sukcesy w tym roku szkolnym! 
VIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2018 „W świecie psowatych”, Kraków

1. Aleksandra Czajka, 13 lat NAGRODA
2. Adrianna Wróbel, 18 lat, WYRÓŻNIENIE
3. Maja Gajlusz, 9 lat, WYRÓŻNIENIE
4. Juliata Glądała, 10 lat, WYRÓŻNIENIE

A na stronie
————–> https://www.facebook.com/pustemiski/
podsumowanie akcji Empty Bowls – Puste Miski
Wszystkie miski zostały sprzedane  przekazaliśmy 20 sztuk  na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej Pajacyk – uzbierano rekordową sumę ponad 4 tys. zł!!! 

Prace naszych uczniów można zobaczyć w galerii na stronie
————-> https://www.facebook.com/pracowniaceramikimdk
kto nie zdążył kupić – zapraszamy za rok!:)

Ogólnopolskie sukcesy naszych instrumentalistów

Tomisław Żubrycki z sekcji instrumentów klawiszowych prowadzonej przez instr. Janusza Maruta, zdobył I miejsce w Finale VI Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego, który w tym roku odbył się 7 czerwca w Kluczborku.
W Finale wystąpiło 42 najlepszych keyboardzistów z całej Polski-laureaci konkursów wojewódzkich, które były etapem kwalifikującym do Przeglądu Ogólnopolskiego.
W kwietniu na Dolnośląskim konkursie ,,Mistrz klawiatury” w Świdnicy, Tomisław zdobył I miejsce oraz tytuł ,,Mistrza klawiatury” i został nominowany do etapu ogólnopolskiego, reprezentując województwo dolnośląskie.
Kalina Osipiuk została wyróżniona na XX Ogólnopolskim konkursie Gry na instrumentach elektronicznych dla Dzieci i Młodzieży ,,PRELUDIUM” w Łodzi.
Jubileuszowy konkurs odbył się 9 czerwca w Bałuckim Ośrodku Kultury. Po wstępnych kwalifikacjach na podstawie nadesłanych nagrań, do finału Jury zakwalifikowało 10 najlepszych solistów z całej Polski, podzielonych na dwie kategorie wiekowe.Kalina wystąpiła w kategorii młodszej (do 12 lat)
Gratulujemy naszym młodym artystom i ich nauczycielowi Januszowi Marutowi.

Sukcesy ceramików!

1. Milena Sikorska, lat 6, WYRÓŻNIENIE w XII Międzynarodowym Przeglądzie Plastycznym „Ogród piękna, dobra i radości – Mieszkańcy ogrodów”, Pałac Młodziezy, Nowy Sącz.
2. Weronika Kołaczek, lat 13, WYRÓŻNIENIE, w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, ” Kwiat Dziełem Doskonałym – Kwiaty Pod Ochroną”, Polkowice

 

Wieczór Flamenco

Serdecznie zapraszamy! 18.05 (piątek)  godz. 18.00

Jak co roku, najważniejsza wrocławska impreza flamenco: Wieczór Flamenco w MDK Śródmieście. Taniec, taniec i jeszcze raz taniec. Gratka dla wielbicieli flamenco i nie tylko. Na scenie najlepsze wrocławskie tancerki flamenco i ich uczennice. Przekrój stylów tanecznych, pokaz strojów i urzekające akcesoria – tym razem królować będą wachlarze. Zaprasza Justyna Jarek

Laureaci w XIV Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym „Mistrz Klawiatury”

W gronie laureatów XIV Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego „Mistrz Klawiatury”, który odbył się w Świdnicy 27 kwietnia 2018 r. znalazło się troje solistów z sekcji instruktora Janusza Maruta. W kategorii najstarszej (14-19 lat) I miejsce i tytuł Mistrza Klawiatury zdobył Tomisław Żubrycki, a w kategorii młodszej (10-13 lat) wyróżnienia otrzymały Kalina Osipiuk i Pola Szanfisz.

 TAŃCZĄCA Z WILKAMI, CZYLI CZERWONY KAPTUREK musical dla dzieci

 TAŃCZĄCA Z WILKAMI, CZYLI CZERWONY KAPTUREK 

musical dla dzieci

scena MDK ŚRÓDMIEŚCIE

premiera, kwiecień 2018

 Musical w Śródmieściu

 Znakomici młodzi artyści, zachwycający taniec i śpiew, piękne bajkowe stroje, ciekawe dialogi, współgrająca scenografia i charakteryzacja. Autorzy „Tańczącej z wilkami, czyli musicalu Czerwony Kapturek”  zasłużyli na gromkie brawa.

Kto nie słyszał o historii dziewczynki, idącej przez las z koszyczkiem do chorej babci, historii o Czerwonym Kapturku. Popularna baśń, stała się kanwą musicalowej opowieści, która miała swoją premierę w piątek 20 kwietnia, na scenie MDK Śródmieście.

Autorką pomysłu na realizację musicalu jest Julia Trojan, primabalerina, doskonała choreografka i nauczycielka tańca. Do współpracy zaprosiła Piotra Matuszewskiego, do którego należało opracowanie muzyczne widowiska oraz przygotowanie wokalne. Scenariusz napisany został wspólnie przez Barbarę Kamińską i Julię Trojan. Scenografię zaprojektowała i wykonała Klara Kołakowska. Reżyserią zajął się mistrzowski duet – Julia Trojan i Piotr Matuszewski. W rolach głównych wystąpili wspaniali artyści z zespołów Pozytywka i Pointa oraz Irena Werminowicz i Aleksandra Matyjaszczyk, z gościnnym udziałem zespołu Bez Przesady.

Dziecięce gwiazdy z Pozytywki i Pointy czuły się na scenie jak ryby w wodzie. Z zaangażowaniem i wyraźną pasją, odgrywały kolejne sceny barwnej inscenizacji. Niezwykła energia i zauważalna na buziach radość, emanowały od młodych aktorów i przenosiły się na widownię.  Fabuła oparta o zrealizowane z rozmachem piosenki i sceny baletowe, zachęcała do głośnych oklasków. Piękne akordy, staranne taneczne pas w wykonaniu młodych talentów – kradły serca. Obdarzone dużym wdziękiem dzieci były w swych rolach przekonujące niczym profesjonalni aktorzy. Na pochwały zasłużyła też Aleksandra Matyjaszczyk wcielająca się w rolę narratora – doskonała dykcja, znajomość tekstu, zgranie z zespołem i lekkość wykonania – pierwszorzędny występ. Wielką sympatię publiczności zdobyła grająca Babcię Czerwonego Kapturka… prawdziwa babcia Klary Palmer-Trypki, występującej w roli tytułowej. Oglądanie babci z wnuczką na scenie to duża przyjemność.

Znakomici młodzi artyści, zachwycający taniec i śpiew, piękne bajkowe stroje, wpadające w ucho piosenki, wyborna muzyka baletowa, ciekawe dialogi, współgrająca scenografia i charakteryzacja. Autorzy „Tańczącej z wilkami, czyli musicalu Czerwony Kapturek”  zasłużyli na gromkie brawa. Pomysł zrodzony w głowie Julii Trojan był strzałem w dziesiątkę. Wszystkim autorom i wykonawcom  uwspółcześnionej wersji „Czerwonego Kapturka” bardzo dziękuję za wspaniałe wrażenia. Nie tylko Brodway stać na takie cuda! Bis!

B.B.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej galerii!