Aktualności

Wieczór Flamenco

Serdecznie zapraszamy! 18.05 (piątek)  godz. 18.00

Jak co roku, najważniejsza wrocławska impreza flamenco: Wieczór Flamenco w MDK Śródmieście. Taniec, taniec i jeszcze raz taniec. Gratka dla wielbicieli flamenco i nie tylko. Na scenie najlepsze wrocławskie tancerki flamenco i ich uczennice. Przekrój stylów tanecznych, pokaz strojów i urzekające akcesoria – tym razem królować będą wachlarze. Zaprasza Justyna Jarek

Laureaci w XIV Dolnośląskim Konkursie Keyboardowym „Mistrz Klawiatury”

W gronie laureatów XIV Dolnośląskiego Konkursu Keyboardowego „Mistrz Klawiatury”, który odbył się w Świdnicy 27 kwietnia 2018 r. znalazło się troje solistów z sekcji instruktora Janusza Maruta. W kategorii najstarszej (14-19 lat) I miejsce i tytuł Mistrza Klawiatury zdobył Tomisław Żubrycki, a w kategorii młodszej (10-13 lat) wyróżnienia otrzymały Kalina Osipiuk i Pola Szanfisz.

 TAŃCZĄCA Z WILKAMI, CZYLI CZERWONY KAPTUREK musical dla dzieci

 TAŃCZĄCA Z WILKAMI, CZYLI CZERWONY KAPTUREK 

musical dla dzieci

scena MDK ŚRÓDMIEŚCIE

premiera, kwiecień 2018

 Musical w Śródmieściu

 Znakomici młodzi artyści, zachwycający taniec i śpiew, piękne bajkowe stroje, ciekawe dialogi, współgrająca scenografia i charakteryzacja. Autorzy „Tańczącej z wilkami, czyli musicalu Czerwony Kapturek”  zasłużyli na gromkie brawa.

Kto nie słyszał o historii dziewczynki, idącej przez las z koszyczkiem do chorej babci, historii o Czerwonym Kapturku. Popularna baśń, stała się kanwą musicalowej opowieści, która miała swoją premierę w piątek 20 kwietnia, na scenie MDK Śródmieście.

Autorką pomysłu na realizację musicalu jest Julia Trojan, primabalerina, doskonała choreografka i nauczycielka tańca. Do współpracy zaprosiła Piotra Matuszewskiego, do którego należało opracowanie muzyczne widowiska oraz przygotowanie wokalne. Scenariusz napisany został wspólnie przez Barbarę Kamińską i Julię Trojan. Scenografię zaprojektowała i wykonała Klara Kołakowska. Reżyserią zajął się mistrzowski duet – Julia Trojan i Piotr Matuszewski. W rolach głównych wystąpili wspaniali artyści z zespołów Pozytywka i Pointa oraz Irena Werminowicz i Aleksandra Matyjaszczyk, z gościnnym udziałem zespołu Bez Przesady.

Dziecięce gwiazdy z Pozytywki i Pointy czuły się na scenie jak ryby w wodzie. Z zaangażowaniem i wyraźną pasją, odgrywały kolejne sceny barwnej inscenizacji. Niezwykła energia i zauważalna na buziach radość, emanowały od młodych aktorów i przenosiły się na widownię.  Fabuła oparta o zrealizowane z rozmachem piosenki i sceny baletowe, zachęcała do głośnych oklasków. Piękne akordy, staranne taneczne pas w wykonaniu młodych talentów – kradły serca. Obdarzone dużym wdziękiem dzieci były w swych rolach przekonujące niczym profesjonalni aktorzy. Na pochwały zasłużyła też Aleksandra Matyjaszczyk wcielająca się w rolę narratora – doskonała dykcja, znajomość tekstu, zgranie z zespołem i lekkość wykonania – pierwszorzędny występ. Wielką sympatię publiczności zdobyła grająca Babcię Czerwonego Kapturka… prawdziwa babcia Klary Palmer-Trypki, występującej w roli tytułowej. Oglądanie babci z wnuczką na scenie to duża przyjemność.

Znakomici młodzi artyści, zachwycający taniec i śpiew, piękne bajkowe stroje, wpadające w ucho piosenki, wyborna muzyka baletowa, ciekawe dialogi, współgrająca scenografia i charakteryzacja. Autorzy „Tańczącej z wilkami, czyli musicalu Czerwony Kapturek”  zasłużyli na gromkie brawa. Pomysł zrodzony w głowie Julii Trojan był strzałem w dziesiątkę. Wszystkim autorom i wykonawcom  uwspółcześnionej wersji „Czerwonego Kapturka” bardzo dziękuję za wspaniałe wrażenia. Nie tylko Brodway stać na takie cuda! Bis!

B.B.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej galerii!

 

Wrocławska Wenecja – Wrocławskie Spacery Krajoznawcze

Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu zaprasza do udziału w kolejnej edycji rajdu turystyczno – krajoznawczego „Wrocławskie Spacery Krajoznawcze”.
Tegoroczne „Spacery” odbędą się pod hasłem WROCŁAWSKA WENECJA, w środę 16 maja.
Impreza jest częścią XXIII edycji projektu „Wielka Nagroda Wrocławia”. Punkty za udział w Rajdzie przyznawane są zgodnie z regulaminem tego konkursu.

Zapraszamy do zapoznania się z hamonogramem startów

—————->   Plik do pobrania (harmonogram)

Dla przypomnienia poniżej znajduje się regulamin

—————-> Plik do pobrania (regulamin)

 

Sen o Afryce – rozstrzygnięcie konkursu

Gabriela Podgórska

Marceli Moryń

Kilkanaście dni temu ekipa Równoleżnika Zero ogłosiła rodzinny konkurs na temat „Sen o Afryce”. Początkowy spokój i cisza na horyzoncie festiwalowym nieco uśpiły naszą czujność. Im bliżej ostatecznego terminu składania zgłoszeń tym więcej wizyt tandemów rodzinnych i coraz więcej wspaniałych prac.

Uczestnicy konkursu dostarczyli nam litografie, kolaże, prace woskowe, malowane farbami plakatowymi, pastelami czy pisakami. Nie zabrakło też prac przestrzennych z masy papierowej, plastiku, tektury jak również tych w nietypowych formatach.  Oceniana była pomysłowość i inwencja twórcza uczestników konkursu, walory artystyczne pracy i oryginalność. Poniżej możecie obejrzeć galerię prac nagrodzonych i poznać wyróżnione tandemy.

 1. Nagrody (wejściówki do Afrykarium)
  1) Amelia Sarapuk (9 lat) i mama
  2) Milena Stasik (8 lat) i mama
  3) Karolina Jagodzińska (8 lat), Kamila Jagodzińska (4 lata), mama i tato
  4) Hanna Jurczyńska (11 lat), Jerzy Jurczyński (7 lat), Jacek Jurczyński (4 lat), mama i tato
  5) Pola Pietrzyk (3 lata), Antoni Pietrzyk (6 lat), mama i tato
 2. Nagrody  książkowe:
  1) Gabriela Podgórska (9 lat) i mama
  2) Daniel Komza(8 lat), Mateusz Komza (6 lat), Maria Komza (2 lata), mama i tato
  3) Gabriela Szozda (8 lat) i mama
  4) Mieszko Tomalik (7 lat), Kesja Tomalik i mama
  5) Wiktoria Fricz (9 lat) i tato
  6) Marceli Moryń (9 lat) i mama

Nagroda specjalna (wejściówki do Kina Nowe Horyzonty): Jakub Kosarewicz (3,5 roku), Piotr Bednarek (10 lat) i mama/ciocia chłopców

Nagrody zostaną wręczone w Mediatece 7 kwietnia o godz. 19.30 na zakończenie Festiwalu.

Gratulujemy!