Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Okiem artysty – Salvador Dali“ 2018 r.

Do konkursu przystąpiło 129 szkół i pracowni plastycznych, nadsyłając 887prac. Organizatorzy do wystawy pokonkursowej  zakwalifikowali 184 prace z 98 placówek oświatowych.

Galeria Twórczości Plastycznej Młodych zaprasza wszystkich uczestników wystawy pokonkursowej dnia 31. 01. 2018r. o godz. 12,00 na uroczysty wernisaż do MDK „Śródmieście“ we Wrocławiu.

 Powołane przez organizatorów konkursu jury w składzie:

  •  art. plast. Izabela Wanczewska
  • art. plast. Rafał Chojnacki
  • art. plast. Rafał Kaufhold
  • art. plast. Marcin Rasiak
  • art. plast. Anna Szuleszko – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“
  • art. plast. Ewa Klara Kołakowska – opiekun Galerii MDK „Śródmieście“

Przyznało 40 nagród i 80 wyróżnień w czterech kategoriach plastycznych

  • rzeźba & relief
  • rys & grafika
  • fotografia & grafika komputerowa
  • malarstwo

 RZEŹBA & RELIEF – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  •  Mateusz Słabek, l. 13 – SP nr 30, Lublin
  • Julia Zwolińska, l. 17 – LO nr 3, Wrocław
  • Wojciech Wojtala, l. 20 – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz
  • Martyna Pasieka, l. 11 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Dominika Blaszke, l. 16 – WCK, Wejherowo
  • Daria Wójcik, l. 17 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julia Leboda, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Adrianna Wróbel, l. 18 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Weronika Kołaczek, l. 13 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

RYSUNEK & GRAFIKA – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  •  Daniel Fac – Liceum Plastyczne, Wodzisław Śląski
  • Jagoda Raźniewska, l. 19 – Liceum Plastyczne, Wodzisław Śląski
  • Natalia Bielecka, l. 15 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Maciej Woźniak, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Agnieszka Gorgoń, l. 19 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Martyna Czarnota, l. 13 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Daniel Miś, l. 14 – MDK, Kluczbork
  • Dorota Smalec, l. 16 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Natalia Pastusiak, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Anna Rozwadowska, l. 12 – MDK „Pod Akacją“, Lublin

 FOTOGRAFIA & GRAFIKA KOMPUTEROWA – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  •  Zuzanna Altman, l. 10 – SP nr 108, Wrocław
  • Kacper Kurowski, l. 14 – Gim nr 24, Gdańsk
  • Dominika Miś, l. 14 – Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie

 MALARSTWO – NAGRODY RÓWNORZĘDNE

  • Laura Łuczak, l. 13 – SP, Izabelin
  • Monika Jasińska, l. 13 – SP, Modlnica
  • Paweł Randak, l. 15 – Salezjańska SP, Lubin
  • Anna Kwiatek – Gim nr 36, Łódź
  • Anna Pudo, l. 15 – Gim nr 2 / LO nr 68, Warszawa
  • Weronika Brycka, l. 14 – Gim / LO nr 4, Warszawa
  • Weronika Zielińska, l. 18 – LO nr 3, Wrocław
  • Piotr Nowak, l. 23 – Zespół Szkół Specjalnych, Bielsko Biała
  • Aleksandra Drążyk, l. 12 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Zofia Szełęg, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Kamila Kresali, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Anna Stróżyk, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Marta Sztech, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Maja Joniec, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Mateusz Pawłowicz, l. 13 – Pałac Młodzieży, Katowice
  • Oliwia Jończyk, l. 12 – Pałac Młodzieży, Gdańsk
  • Klaudia Kulik, l. 13 – MDK, Biłgoraj
  • Karolina Wójcik, l. 11 – MDK „Krzyki“, Wrocław

 RZEŹBA & RELIEF – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  •  Kamil Kowańdy, l. 13 – SP, Ludwinów
  • Dawid Kołodyński, l. 13 – SP nr 72, Wrocław
  • Olga Barnasiuk, l. 16 – Gim nr 3, Wrocław
  • Krystian Rakowski, l. 15 – Gim nr 2 / LO nr 68, Warszawa
  • Anna Kuropka, l. 15 – MDK „Krzyki“, Wrocław
  • Zofia Lewandowska, l. 16 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Aleksandra Czajka, l. 12 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Julita Glądała, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Maja Gajlusz, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław

RYSUNEK & GRAFIKA – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  • Martyna Markowska, l. 15 – SP, Wałcz
  • Adrianna Chojnacka, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Igor Tuteja, l. 12 – ZSS nr 5, Kraków
  • Eryka Łękawa, l. 15 – ZS-P nr 1, Limanowa
  • Weronika Gruca, l. 15 – LO nr 6 / MCK, Legnica
  • Wiktoria Lenczyk, l. 18 – Pracownia Plastyczna MDK, Przemyśl
  • Szymon Kubik, l. 12 – Zespół Szkół Muzycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Olimpia Lorens, l. 18 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Milena Żuber, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Igor Warynkiewicz, l. 19 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Kamila Zaciera, l. 18 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Natalia Konior, l. 15 – Zespół Szkół Plastycznych, Zakopane
  • Oliwia Kaczmarek, l. 16 – MDK, Lubin
  • Franciszek Królikowski, l. 11 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Natalia Lipniewska, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Wiktoria Banasiewicz, l. 17 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Katarzyna Janeczko, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Olga Smarzewska, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Jagoda Tchurzewska, l. 14 – MDK „Pod Akacją“, Lublin

 FOTOGRAFIA & GRAFIKA KOMPUTEROWA – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  •  Viktoria Kozak, l. 10 – SP nr 108, Wrocław
  • Natalia Paliwoda, l. 12 – SP nr 108, Wrocław
  • Wiktoria Czerkawska, l. 14 – Rybnik
  • Anna Hagowska, l. 16 – ZSZ, Góra Kalwaria
  • Weronika Gajek, l. 17 – MDK „Pod Akacją“, Lublin

MALARSTWO – WYRÓŻNIENIA RÓWNORZĘDNE

  • Amelia Pełka, l. 15 – SP, Dziekanów Leśny
  • Oliwia Sieradzka, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Weronika Bodziony, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Angela Jężak, l. 14 – SP nr 1, Lubin
  • Otylia Rybak, l. 12 – SP, Kamień
  • Krzysztof Świstak, l. 15 – Salezjańska SP, Lubin
  • Luiza Szczotka, l. 13 – SP nr 37, Tychy
  • Zofia Radko, l. 12 – SP, Kobierzyce
  • Nola Pan, l. 13 – Meridian International School, Warszawa
  • Jan Trzonek, l. 11 – SP, Gałków Duży
  • Karolina Michalewska, l. 14 – Gim, Piotrowice
  • Małgorzata Śmiszek, l. 14 – Gim „Liber“, Gdynia
  • Matylda Kołaczek, l. 14 – Gim „Liber“, Gdynia
  • Paweł Pietrzak – Gim „Liber“, Gdynia
  • Agata Pacholec, l. 14 – Gim nr 40, Wrocław
  • Weronika Wojsyk, l. 17 – LO nr 2, Tarnowskie Góry
  • Patrycja Derendarz, l. 16 – LO nr 25, Łódź
  • Zuzanna Pacholec, l. 17 – LO nr 3, Wrocław
  • Martyna Wardzyńska, l. 17 – LO nr 3, Wrocław
  • Lea Jurek, l. 17 – LO nr 3, Wroclaw
  • Agata Gmaj, l. 21 – Zespół Szkół Specjalnych, Bielsko Biała
  • Anna Karasińska, l. 15 – Salezjańska ZS, Zabrze
  • Patrycja Wojtas, l. 14 – Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
  • Julia Oknińska, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Amela Sobieraj, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Barbara Kudzia, l. 19 –  Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Dominika Kurzawa, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Oliwia Pindal, l. 16 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Michalina Kucharska, l. 15 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Maja Albińska, l. 17 – Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław
  • Iga Dąbkowska, l. 10 – Ognisko PP „Przygoda“, Rybnik
  • Emilia Skorupa, l. 13 – Ognisko PP „Przygoda“, Rybnik
  • Magdalena Stark, l. 12 – Pracownia Działań Twórczych, Opole
  • Patrycja Migas, l. 13 – „Pracownia na piętrze“, Tokarnia
  • Hanna Sieradzka, l. 12 – MDK, Lubin
  • Julia Kochańska, l. 16 – MDK, Lubin
  • Zuzanna Jaszczak, l. 12 – MDK, Kluczbork
  • Magda Morawska, l. 11 – MDK, Świdnica
  • Marta Jargieło, l. 13 – MDK, Biłgoraj
  • Aleksandra Litwin, l. 18 – MDK, Biłgoraj
  • Sylwia Mann, l. 15 – MDK, Tychy
  • Amelia Filozof, l. 15 – MDK „Pod Akacją“, Lublin
  • Maria Fąfara, l. 14 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Weronika Borkowska, l. 10 – MDK „Śródmieście“, Wrocław
  • Diana Marcinkiewicz, l. 15 – CK „Anima“, Wrocław
  • Zuzanna Mazurowska, l. 14 – Pałac Młodzieży, Gdańsk
  • Julia Magrean, l. 16 – Pałac Młodzieży, Gdańsk

Wykaz szkół i placówek oświatowych oraz opiekunów artystycznych biorących udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym

„OKIEM ARTYSTY – SALVADOR DALI“

* gwiazdką oznaczone są placówki zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej

* Szkoła Sztuki i Myślenia, Cieszyn – Agula Swoboda

* SP, Gałków Duży – Agata Sasin

* SP nr 4, Gdańsk – Marzena Różańska

* SP nr 35, Gdańsk – Jolanta Dybizbańska

SP nr 2 & Gim, Dobczyce – Lucyna Szawińska-Targosz

* SP, Izabelin – Agata Czunikin-Krasowicka

* SP, Kobierzyce – Iwona Borkowska

SP nr 18, Lublin – Elżbieta Starek

* SP nr 30, Lublin – Katarzyna Stanuch

SP, Lublin – Leszek Prokopiak

* SP nr 1, Lubin – Irena Oleksyn

* SP, Ludwinów – Liliana Mikstacka

* Salezjańska SP, Lubin – Katarzyna Podlecka

* SP w Kamieniu, Łaziska – Marta Lorek

* SP, Marcinowice – Dorota Hurlak

SP nr 5, Myszków – Agata Będkowska

* SP, Modlnica – Marta Duda

* Niepubliczna SP, Nowy Targ – Anna Nawara

SP nr 10, Rzeszów – Barbara Zinsterstein-Kochan

* Prywatna SP „Arkona“ & Gim „Primarius“, Siemianowice Śląskie – Aneta Hąc

SP nr 45, Sosnowiec – Marta Lachor-Winiarska

* SP nr 1, Sopot – Barbara Łaban-Januszko

* SP nr 37, Tychy – Barbara Malasiewicz

* SP, Torzym – Ilona Wojciechowska

* SP nr 5, Zakopane – Anna Stawarz

* SP, Wielka Wieś – Marta Duda

SP nr 5, Żywiec – Ewelina Talik

* SP nr 2, Wałcz – Mirosława Szymańska

SP nr 206, Warszawa – Izabela Molendowska-Ciupak

* SP nr 24, Wrocław – Anna Miczulska

* SP nr 66, Wrocław – Magdalena Nowak

* SSP nr 72, Wrocław – Agnieszka Lasek

* SP nr 108, Wrocław – Halina Włoszczyńska

Gim & SP nr 11, Jaworzno – Elżbieta Trzeciak

* Prywatne Gim „Liber“, Gdynia – Barbara Polkowska-Ugwu

* Gim & SP, Dziekanów Leśny – Agnieszka Kmieciak

* Gim nr 24, Gdańsk – Jolanta Dybizbańska

Gim & SP, Dzianisz – Ewa Arnold

* Gim & SP, Nałęczów – Grzegorz Wójcik

Gim, Piotrowice – Grzegorz Wójcik

Gim nr 2, Chojnów – Lucyna Spes

* Gim nr 36, Łódź

Gim & SP, Igołomia – Joanna Ruchwa

* Społeczne Gim nr 1, Kraków – Dariusz Dębiec

* Gim przy LO nr 4, Warszawa – Piotr Romanowski

* Gim nr 2 przy LO nr 68, Warszawa – Bożena Czyż-Kępińska

* Gim nr 3, Wrocław

* Gim nr 40, Wrocław – Małgorzata Czepiga-Szymańska

* Międzynarodowe Gim & LO „Meridian“, Warszawa – Dominika Pawlak

* LO nr 25, Łódź – Monika Kurowska

* LO nr 2, Tarnowskie Góry – Kazimierz Sporoń

* LO nr 3, Wrocław – Hanna Łopuszańska

* ZSS nr 5, Kraków – Bożena Giza

ZSP nr 13, Wrocław – Paulina Kużaj-Markiewicz

* SZSP „Savio“, Zabrze – Natalia Bednarz

* ZS nr 1, Łuków – Liliana Kołodyńska

ZS nr 1 & Gim nr 6, Jastrzębie Zdrój – Joanna Stachoń

ZS nr 3, Jastrzębie Zdrój – Piotr Wojtan

* Zespół Szkół Zawodowych, Góra Kalwaria – Bożena Czyż-Kępińska

* ZSP nr 1, Limanowa – Joanna Dutka

ZSP nr 3, Katowice – Bożena Tarnowska

* ZS nr 1, Sopot – Anna Romankiewicz

SP, Rybnik – Ewa Szymecka-Sura

* Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza – Beata Skrzypek, J. Morozowski, Edyta Kubik, Anna Wolniaczyk, Sylwia Pałuchowska, Łukasz Kawka, Aldona Bzowska, Katarzyna Cielecka-Grzemska

* Zespół Szkół Muzycznych, Dąbrowa Górnicza – Beata Studzińska

* Zespół Szkół Plastycznych, Zakopane – Magdalena Wanat

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych, Kraków – Kazimierz Borkowski

* Liceum Plastyczne, Wodzisław Śląski – Monika Kołodziej-Mrosek

* Zespół Szkół Plastycznych, Wrocław – Ewa Śliwińska-Orzeszczyna, Agnieszka Traczyńska, Krystyna Gaca, Elżbieta Hońdo-Sagan

* Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Bydgoszcz – Anna Murawska

* ZS Specjalnych, Matczyn – Agnieszka Borowiec

* ZS Specjalnych, Bielsko-Biała – Marzena Drabek

* OPP, Zespół „Przygoda“, Rybnik – Krystyna Komorowska

PWSZ, Nowy Sącz

„Kulturnik“, filia Domu Kultury, Mielec – Justyna Pomykała-Berrached

PCKSiR, Zduńska Wola – Jakub Siniarski

* Wejherowskie Centrum Kultury, Wejherowo – Katarzyna Śliwińska

* „Pracownia na Piętrze“, Tokarnia – Ryszarda Gaździcka

* „Artea“, Otwarta Przestrzeń Artystyczna, Białystok – Kinga Gajda

* Pracownia Działań Twórczych „Mrink“, Opole – Małgorzata Sibelska-Raduj

* MCK & LO nr 6, Legnica – Mirosława Lickiewicz

* Pałac Młodzieży, Gdańsk – Małgorzata Strożek

Pałac Młodzieży, Szczecin – Mariola Grochowska, Monika Wilczyńska

* Pałac Młodzieży, Katowice – Lesław Molenda

* MDK nr 2, Tychy – Adam Niesyto

* MDK, Przemyśl – Aldona Hausman

* MDK, Lubin – Anna Pechytiak, Elżbieta Kochan

* MDK, Biłgoraj – Irena Oręziak-Kupczak

MDK, Zamość – Magdalena Majer

* MDK „Pod Akacją“, Lublin – Katarzyna Niedźwiadek, Iwona Jedlińska, Anna Borowska, Agata Fijewska-Pajdowska, Anna Asyngier-Kozieł

* MDK, Kluczbork – Józef Zając, Krystyna Dusanowska

* MDK, Świdnica – Joanna Waksmundzka

* MDK „Krzyki“, Wrocław – Iwona Gocyk, Jan Skarżyński, Beata Władyka

* MDK „Fabryczna“, Wrocław – Mira Białostocka

CEKDiM, Wrocław – Agnieszka Grzechowiak, Bartosz Ślusarski, Renata Bryjanowska

* CK „Anima“, Wrocław – Krystyna Szczepaniak

* MDK „Śródmieście“, Wrocław – Joanna Sekuła, Antonina Joszczuk, Bartosz Hęćka, Jadwiga Ukleja

 Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!